Do školy možná nejčastěji jezdíš autobusem či tramvají, nebo tě rodiče odvezou autem. Stručně řečeno, v dnešní době se většina z nás – dětí i dospělých – hýbe méně než  kolik je pro naše tělo zdravé.

Představ si, že tělu dodáš potravou, kterou během dne zkonzumuješ, určité množství energie. Je-li této energie více než naše tělo stihne během dne spotřebovat na fungování orgánů, začíná si nadbytečnou energii ukládat v podobě tuků. Kdybychom měli během dne pravidelně pohybovou aktivitu, mělo by naše tělo možnost určitou část energie spotřebovat na fungování při pohybu a nemuselo by nic ukládat do zásoby. Když je v rovnováze příjem energie (prostřednictvím pravidelné stravy) a výdej energie (fungováním lidského organismu a pohybovou aktivitou), naše tělo nepřibírá ani nehubne žádné kilogramy. Nadbytek energie a nedostatek pohybu vede k nadváze a poté i k obezitě.

PŘÍJEM ENERGIE > VÝDEJ ENERGIE = tělo si ukládá zásoby, přibíráme na váze

PŘÍJEM ENERGIE < VÝDEJ ENERGIE = tělo spotřebovává své uložené zásoby, ubíráme na váze

PŘÍJEM ENERGIE = VÝDEJ ENERGIE = tělo si udržuje svoji váhu

Autor: Jana Píchová


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015