Přemýšlíte nad tím, jakým netradičním dárkem potěšíte své blízké nebo přátele? Pokud patří mezi příznivce vodních adrenalinových aktivit, mezi něž patří kiteboarding nebo wakeboarding, můžete jim nadělit něco do jejich vodní výbavy. Nechte se inspirovat některými tipy.

Výbava pro kiteboarding, kitesurfing

Jedná se o jízdu na vodě za pomocí speciálního prkna – kiteboard, jež je taženo drakem. Vzdušného draka vybírat nemusíte, ale můžete darovat právě kiteboard. Na co se při jeho výběru zaměřit?

V první řadě je to velikost a hmotnost jezdce. Ta má vliv na velikost desky. Čím je jezdec větší, tím je potřeba pořídit větší desku. Dalším hlediskem je pak materiál, z něhož je kiteboard vyrobený. Ten ovlivňuje nejen pevnost kiteboardu, ale také jeho váhu.

Dalším dárkem může být hydrofoil. Jedná se o novou technologii, která se ve vodních sportech objevuje. Prkno je navíc opatřeno dlouhou nohou a křídlem na konci. Noha je vyráběna s velmi úzkým profilem, který je navíc testován pro co nejmenší hydrodynamický odpor.

Tyto části se nacházejí ve spodní části prkna. Křidélko umožňuje pohyb nad vodní hladinou. Rychlost jízdy dosahuje velkých rozměrů. Vybírat můžete hydrofoily určené jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé jezdce. Vítané jsou modely vyrobené z karbonu.

Tento materiál zaručuje pevnost konstrukce. Také jeho hmotnost je menší než u konstrukce hliníkové. Stejné je to i s hydrodynamickým odporem. Tyto vyvážené sety navíc umožňují pohodlnou jízdu v přirozeném postoji.

Wakeboarding

Mezi další oblíbené sportovní aktivity patří wakeboarding. K němu je zapotřebí wakeboard, což je deska, která se podobá snowboardu, ale má odlišný tvar a pevnější vázání. Upevňuje se za tažnou loď nebo je tažená kabelovým vlekem. V podstatě se jedná o sportovní aktivitu, která v sobě kombinuje techniky vodního lyžování a surfingu.

Pokud se rozhodnete pro nákup prkna pro tuto aktivitu, je potřeba vědět, jaký styl jízdy dotyčná osoba upřednostňuje. Prkno za loď se liší od toho, které se používá za vlek. Také hmotnost a výška majitele prkna hrají podstatnou roli. V nabídce naleznete wakeboardy jak pro muže, tak i pro ženy a volit můžete i wakeboardy pro různé jezdecké styly.

Tip pro vás:

Pro triky na vodě i s překážkami je vhodný wakeboarding celodřevěný, s profilovaným dnem. Deska je pevná, ale flexibilní. Dobré klouzání po překážkách umožňuje plochý střed desky. Vhodným pomocníkem při ježdění překážek je ABS hrana kolem celé desky. Dokonalou kontrolu při dopadech v případě vysokých rychlostí zajistí čtyři vodící kanály, které se nacházejí na špičce a patce.

Do další výbavy, potřebné pro tuto sportovní disciplínu, patří plovací vesta, helma a vhodné oblečení, ideálně vyrobené z neoprenu.

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015