Milí přátelé,
toto je novoroční přání z 31.12.2005, tedy přesně před 10-ti lety + 1 den. Je úsměvné si uvědomit, že to celé do písmene platí stále a letos možná ještě víc 😉
 

V Brně, 31.12.2005, web www.zdravi4u.cz

Milí přátelé,

je konec roku a většina lidí se ohlíží na uplynulých 365 dní a přemýšlí, co se jim nepodařilo vykonat a těší se na 1. ledna, aby si mohli dát nová předsevzetí a začít znovu. Podívejme se na uplynulý rok trochu jinak.

Zapomeňme na ty negativní věci a soustřeďme se na pozitivní, na to, co se nám podařilo udělat a čeho jsme docílili.

Lidé jsou k sobě většinou příliš přísní. Dejte si pohov. Jenom kvůli tomu, že jste neshodili 10 kg nebo nevydělali svůj první milion, neznamená, že jste ztroskotanci. Jednoduše ještě nejste hotovi, ještě na to nejste připraveni. Ještě na to nepřišla ta správná chvíle…

Minulost je minulost a nemůžete se vrátit a změnit, co se stalo v roce 2005.

Takže se s klidnou myslí ohlédněte zpátky a zamyslet se na tím, co jste UDĚLALI a těšte se z toho.

Místo, abyste si dávali předsevzetí, která si už koncem ledna stejně nebudete pamatovat (odborníci tvrdí, že to dělá 90 % lidí), udělejte si seznam:

Co se mi podařilo v roce 2005!

Zhodnoťte svůj minulý rok a soustřeďte se na krásné věci – malé nebo velké – které jste uskutečnili v roce 2005. Nemusí to být skutky, které změnily svět. Mohou to být malé drobnůstky, které obohatily váš život, může to být něco, co jste dělali s rodinou, s přáteli.

Například:

1. Zasloužil jsem se o zvýšení platu o 5 %.
2. V létě jsem prožil příjemný týden na vodě s přáteli.
3. Přispěl jsem na místní dobročinný spolek.
4. Daroval jsem krev.
5. Začal jsem se učit anglicky.

Poté, co jste svůj seznam dokončili, věnujte tomuto seznamu dost času, obdivujte ho. Neodkládejte ho stranou. Obdivujte i sami sebe. Mějte ho před sebou několik dní a přiznejte, co se vám v roce 2005 podařilo udělat. Poplácejte se po zádech.

Zasloužíte si to. Seznam vám také asi napoví, co vám přináší uspokojení, co je pro vás důležité. Potom vstupte do nového roku 2006 s novým elánem.

Přeji vám , aby byl váš nový rok naplněn příležitostmi a růstem a abyste hravě překonali všechny překážky.

To Vám přeje do novému roku Vaše

Iva Hédlová