Ukážeme si pár cviků, které pomáhají zpevnit nejenom břicho, ale také boky a snižují tukové vrstvy okolo pasu. Samozřejmě bez práce nejsou koláče, ale při pravidelném cvičení bude účinek brzy viditelný.

Cvik 1

Zhluboka nadechněte do břicha. Snažte se co nejvíce vyklenout břišní stěnu. Jeden, dva, tři, čtyři, pět. Uvolněte se, vydechněte ústy. Nyní vtahujte břicho, vzhůru k žaludku, jako byste ho chtěli schovat pod žebry. Zadržte dech. Jeden, dva, tři. Znovu nadechněte a opakujte cvičení tolikrát, kolik je vám let. Pokud se to najednou nedá zvládnout, rozdělte si je a cvičte i během dne.

Dá se cvičit i vsedě za stolem, bez toho, že by si ostatní něčeho všimli. Tento cvik si opravdu účinně poradí s tukovou vrstvou na břiše, navíc masíruje orgány břišní dutiny. Samozřejmě ho neprovádějte, jste-li najezení nebo jste nedávno prodělali operaci na břiše.

Cvik 2

«Zlá kočka». Klekněte na všechny čtyři, opírejte se o dlaně. Vdechněte nosem s maximálním vtažením břicha pod žebra, zároveň vykleňte záda do oblouku. Hlavu skloňte na prsa. Měli byste se ocitnout v postoji „h“, což je postoj rozzlobené kočky, která nečekaně narazila na psa. Vydržte se zadrženým dechem než napočítáte do osmi, pak vydechněte, uvolněte se a vraťte do výchozí pozice. Cvik třikrát opakujte.

Cvik 3

Tento cvik nejspíš znáte ještě ze školních hodin tělocviku. To ovšem nijak nesnižuje jeho účinnost. Pomáhá zpevnit nejenom břicho, ale také boky a snižuje tukové vrstvy okolo pasu. Lehněte si na pevnou rovnou podložku s rukama za hlavou. Nohy pokrčte, chodidla opřete o zem. Na „jedna“ zvedněte trup a přibližujte levý loket k pravému koleni. Na „dva“ se vraťte do výchozí pozice. Na „tři“ přibližujeme pravý loket k levému koleni a na „čtyři“ se opět vracíme k výchozí pozici. Opakujte, dokud vám stačí výdrž a síla.

Jenom to hned napoprvé nepřežeňte. Zátěž raději postupně zvyšujte, opakování přidávejte po jednom, po dvou. Pro bolest ve svalstvu by se vám jinak už nemuselo chtít cvik opakovat, což by byla opravdu škoda. Stimuluje totiž šikmé břišní svaly spalující tuk v oblasti pasu a také prokrvuje pokožku na bocích.

Cvik 4

Lehneme si na záda. Kolena široce rozevřeme do stran. Pravé chodidlo zasuneme pod levé koleno, levé chodidlo pod pravé koleno. Procvičujeme svaly vnější strany stehen. Buďte přesní a opatrní, nerozvírejte kolena násilně, jakmile ucítíte odpor a náznak bolesti, přestaňte, abyste si nepoškodili kolenní vazy.

Jak budete cvičení opakovat, elasticita svalstva bude narůstat a umožní vám širší rozevření kolen. Dlaně položte podél těla. Zcela se uvolněte, zavřete oči, myslete na něco příjemného. Vydržte tak minutu či dvě. Pak se pomalu vraťte do polohy vleže a vstaňte.

Při pravidelném cvičení bude účinek brzy viditelný.

Komentáře