Už jsme informovali, že novou tváří na podporu dárcovství krve pro Český červený kříž se stal zpěvák a lékař, Ali Amiri. Na předvánoční odběr přišly spolu s Alim i další krásky – Vicemiss ČR Edita Hortová, Superfinalistka České Miss Andrea Šopovová, modelka a módní návrhářka Dominika Sedláčková a modelka Sylva Kabátová.

Česká vicemiss 2007 Eva Čerešňáková, která krev daruje pravidelně a aktivně se podílí na podpoře bezplatného dárcovství krve, se tentokrát odběru nezúčastnila, protože před třemi týdny darovala krev na podobné akci v Olomouci.

Ali Amiri se kromě zpěvu věnuje i lékařství a ke svému odběru dodal: "Jako lékař vidím potřebu krve v lékařství jako nepostradatelnou.součást a bohužel se krev ještě stále nedá uměle vyrobit. Jsem tedy rád, že mohu svojí účastí přispět k podpoře dárcovství krve, protože dárců krve není dostatek."

Eva Čerešňáková se zmínila i o připravované kampani, která bude oficiálně představena v lednu. "Jsem ráda, že naše akce na podporu dárcovství mají smysl, kolegyně a kamarádky jsou ochotné je podporovat a jsem ráda, že pozvání přijal i Ali.Těším se, až v lednu představíme kampaň.

Je to opravdu dlouhodobé úsilí a věřím, že se ta práce vyplatí a kampaň lidi zaujme. Je pojatá velmi netradičně, ale víc už neprozradím," řekla Eva. Dnes ale ona sama krev nedarovala, ale svoji pasivní účast objasnila: "

Dnes se bohužel nemohu zapojit, to bych už totiž byla úplně vysátá," dodala se smíchem.

Český červený kříž je velmi rád, že se i tato dobročinná problematika začíná zviditelňovat a kromě informovaní lidí o možnostech a podmínkách dárcovství, dárce i oceňuje. Každoročně udílí hned několik ocenění – Janského plakety a zlaté kříže, letos poprvé také udělil speciální ocenění dlouholetým dárcům krve, kteří za sebou měli více jak 250 odběrů.

Komentáře