Díváte se ven z okna a říkáte si, že to dnes se sportováním nevyjde? Pokud nejsou provazy deště opravdu silné a vítr neodfoukává věci před domem, pak není zapotřebí házet flintu do žita! Sportovat se dá i za mírného větru či deště. Jen je zapotřebí se pořádně vybavit. Se správnými oděvy a ochrannými pomůckami máte vyhráno a klidně můžete vyrazit. Jaké aktivity tedy lze provozovat a jak se vybavit?

Sedněte na kolo

Češi jsou národem cyklistů. Mírný déšť by vás určitě neměl rozhodit. Proto se neostýchejte, pořádně se oblečte a naskočte na vaše klasické kolo či elektrokolo. Co se vyplatí mít v takovémto počasí s sebou? Určitě si oblečte několik vrstev oděvů. Základem je samozřejmě nejspodnější vrstva funkčního prádla a kvalitní druhá vrstva. Minimálně do batohu si zabalte svrchní nepromokavé oděvy pro případ, že by se z májového deštíku stala menší průtrž. Důležité jsou i sportovní sluneční brýle. Nikdy nevíte, kdy vykoukne sluníčko. A i kdyby ne, budete mít zrak chráněn před hmyzem, případně čímkoli jiným. Nezapomeňte ani na šátek, který se často hodí pod cyklistickou helmu.

Co si jít zaběhat?

Není nic jednoduššího. Vždyť k běhání prakticky vůbec nic nepotřebujete. Tedy mimo kvalitního oblečení a vhodné běžecké obuvi. Z pohledu jednotlivých vrstev oděvů platí to samé jako u cyklistiky. Nezapomeňte ani na pokrývku hlavy. Vždyť ta se potí poměrně hodně a přítomnost potu by mohla vést k nachlazení. Při běhání není od věci mít také chytré hodinky, jež vaši aktivitu dokonale zmapují.

I procházky přírodou nemusí být vždy prosluněné

Pokud se chystáte do některých známých lokalit, možná bude vhodnější vyrazit za ne příliš slunečného počasí! V těchto momentech se totiž setkáte s co nejmenším počtem lidí. Některá známá místa bývají turisty doslova obležená. Vezmete-li si správné oblečení, kvalitní sluneční brýle Polaroid nebo nějaké jiné a trekové hole, není co řešit. 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015