Fitness centra zažívají obrovský rozmach, protože lidé žijící ve velkých městech nemají čas, aby mohli hodinu cestovat za město a tam si sportovat v přírodě. Raději si zajdou do fitka, kde se pořádně protáhnou. Sice ne na čerstvém vzduchu, ale zato s dobrou hudbou a možná i partou fajn lidí.

Patříte také k těm, kteří si pod „jít do fitka“ představí posilovnu a zvedání těžkých vah? Pak navštivte fitness centrum Ostrava s názvem Fitpark a nechte se vyvést z omylu. Každé dobré fitko má totiž nejen posilovnu, ale i další sály, kde se můžete oddávat nejrůznějším sportům. A jelikož Fitpark je nejlépe vybavené fitness centrum v Ostravě, možnosti jsou skutečně bohaté.

Jóga je také cvičení

Začneme zlehka. Jestli jste si dali novoroční předsevzetí, že se chcete víc hýbat, ale děsí vás představa, jak celí zpocení běžíte na běžeckém páse, zkuste nějaké klidnější cvičení. Vyhovovat by vám mohla například jóga. Za zvuků hudby se příjemně protáhnete, možná potkáte i pár stejně naladěných lidí, kteří s vámi budou chodit na stejné lekce. Druhý den se pak budete divit, jak je možné, že i bez zpoceného trička vás vlastně všechno bolí. Nic naplat, jóga Ostrava má své kouzlo!

HEAT je přirozený pohyb

Jestli vám trochu toho potu nevadí, ale necítíte se na žádné speciální sporty, vyzkoušejte HEAT Ostrava. HEAT je cvičení, při kterém vlastně jen rychle chodíte, a jelikož je chůze přirozený pohyb, zvládne ho opravdu každý nezávisle na věku, váze či fyzické kondici. Na hodině heatu vám bude instruktorka pouštět hudbu a vy se naučíte chodit do rytmu. Existují různé styly chůze, budete se držet madel, máchat rukama apod. Nuda to rozhodně není.

Více sportů najdete přímo na webu fitness Ostrava. Vyberte si takový, který vás bude bavit, protože o to jde nejvíce. Nutit se do cvičení by bylo hloupé. Pohyb vám má pomoci vyplavit hormony štěstí a spálit trochu kalorií, ne vás otrávit.