Molekulární vodík patří mezi velice silný antioxidant, jenž nachází v současné době nejčastější využití jako přísada do pitné vody. Voda obohacená vodíkem tak přebírá tyto antioxidační vlastnosti a podílí se tak na likvidaci volných radikálů. Pravidelné pití vodíkové vody má pro lidské tělo mimořádné zdravotní účinky, proto je její pití ve světě velice populární.

Silné antioxidační účinky

Likvidace volných radikálů z lidského těla je důležité pro udržení optimálního lidského zdraví a zmírnění stárnutí. Díky silným antioxidačním účinkům se vodíková voda podílí na eliminaci skutečně velkého množství volných radikálů, čímž se řadí mezi účinný prostředek v ochraně a boji proti oxidativnímu stresu.

Trvale se podílí i na odstranění hydroxylového radikálu, který je považován za jeden z nejškodlivějších.  Hydroxylový radikál přeměňuje na vodu, která je z těla vyloučena dýcháním či močí. Na rozdíl od jiných antioxidantů navíc nemá voda s vodíkem žádné vedlejší účinky.

Další zdravotní přínosy vodíkové vody

Kromě odbourávání volných radikálů z lidského těla přináší voda sycená vodíkem řadu dalších výhod prospěšných pro lidské zdraví. Voda sycená vodíkem se podílí na posilování imunity, snižování alergických reakcí, ochraně mitochondriální DNA či urychlení regenerace tkání. Dále zlepšuje fyzickou aktivitu a celkovou vytrvalost, čímž je vhodná pro sportovce a aktivně založené osoby.

Vliv má také na snižování hmotnosti, jelikož stimuluje metabolismus a snižuje hladinu cukru v krvi. Nakonec se podílí na léčbě drobných poškození kůže a ochraně pokožky před škodlivým UV zářením.

O výrobu vodíkové vody se postará generátor vodíku

Pokud si chcete vyrobit vodíkovou vodu, pak budete potřebovat generátor vodíku, který obohacuje vodu o molekulární vodík na základě elektrolýzy. Pomocí generátoru můžete upravit běžnou kohoutkovou vodu či balenou vodu ze supermarketu. Naopak nelze vodíkový generátor použít na úpravu perlivé vody.

Generátory jsou na trhu k dostání ve formě konve pro domácí použití či vodíkové lahve na cesty. Generátor vodíku v podobě lahve si tak můžete vzít kamkoliv s sebou, jelikož nevyžadují připojení k elektrické síti. Nabíjí se stejně jako mobilní telefony. O obohacení vody vodíkem se také postarají vodíkové tablety.

 

 

 

 

 

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015