V Česku už se stalo zvykem, že si firmy nepořizují vlastní vozový park za miliony korun, ale raději dávají přednost pronájmu v podobě takzvaného operativního leasingu. Ukazuje se, že se tato forma leasingu vyplatí i fyzickým osobám.

Výhody operativního leasingu jsou poměrně zásadní, pokud jde o srovnání s koupí vozidla, případně běžným leasingem. Ano, platí zde pravidlo, že automobil po ukončení smlouvy nepřechází do vašeho osobního vlastnictví, ale je i nadále majetkem firmy, jež vám ho poskytne. To lze zároveň brát jako velkou přednost, protože si můžete obratem sjednat smlouvu novou. Zaručíte si tím jistotu, že budete i nadále jezdit v kvalitním, nepříliš opotřebovaném automobilu.

Nemusíte jezdit ve starém autě, které je nespolehlivé

Operativní leasing se vyloženě hodí k úspěšným a schopným lidem, kteří mají dobrý příjem a chtějí jezdit v kvalitním autě. Žádné vraky, které mají najeté stovky tisíc kilometrů a už na první pohled vypadají, že se každou chvíli rozpadnou.

O tom, jak vybrat auto na operativní leasing, se dá zjistit více informací na internetu. Nabídky jsou stále zajímavější. Sehnat se dá běžné auto střední třídy, ale i luxusní vozidla, díky nimž si ve společnosti získáte respekt a obdiv.

V měsíčním paušálu máte spoustu praktických služeb navíc

Mezi velké přednosti operativního leasingu patří fakt, že v jeho ceně máte veškerá pojištění, a to včetně havarijního. Platby za pronájem jsou přehledné, každý měsíc zaplatíte fixně stanovenou sumu peněz, jež se u nejlevnějších variant vozů pohybuje v řádech jednotek tisíc korun. Smlouva se dá uzavřít třeba na rok, praktičtější je doba mezi 3 – 5 roky.

U běžného leasingu se o vůz musíte starat sami, je nutné třeba kupovat nové pneumatiky, dálniční známky, platit poplatky za rádio apod. U operativního leasingu jsou tyto a mnohé další služby již v ceně, což vám usnadní život. Téměř o nic se nemusíte starat. V ceně je samozřejmě také pravidelný servis a kontrola vozidla tak, aby bylo neustále v dobrém stavu a mohli jste jej plně využívat.

Kde sjednat operativní leasing?

V současné době operativní leasing nabízí několik tuzemských společností. Jednou z nich je firma Driveto, jejíž nabídku naleznete na webových stránkách www.driveto.cz. Jde o skvělou formu pořízení vozidla pro firmy, které nechtějí investovat vysoké náklady do vlastního vozového parku. Zároveň se však operativní leasing vyplatí i „obyčejným“ lidem, živnostníkům a drobným podnikatelům, kteří nemají tolik peněz, aby si mohli zakoupit zcela nový vůz do osobního vlastnictví. Kvalitní automobil, jenž sjednáním operativního leasingu získáte k užívání, vám i vaší firmě, pokud podnikáte, bude dělat dobré renomé.

Komentáře