Wakeboardy jsou stále oblíbenější, a to z dobrého důvodu. Wakeboarding není jen velká zábava, ale také vás udrží fit. Pojďme se společně podívat, jak jízda na wakeboardu zlepší vaši kondici a jaké reflexy vám posilní i pouhá jedna jízda týdně.

Samotný pobyt mimo domov zlepšuje psychiku

Ta největší výhoda je, že jste venku a pohybujete se. Navíc při pobytu na slunci vstřebáváte vitamín D. V kombinaci s adrenalinem, který vaše tělo vyplavuje, účinně bojujete proti stresu a emocionálnímu napětí.

Jste veselejší a jen tak něco vás nerozhodí. Posilňujete svou psychiku – a dobrá psychika, jak bylo vědecky dokázáno, snižuje pravděpodobnost zdravotních potíží a je mocnou zbraní, pokud již nějaké zdravotní problémy máte.

Wakeboardingem můžete nahradit silové cvičení

Pro dobrou kondici i postavu potřebujete cvičit. Dobrá zpráva je, že po jízdě na wakeboardu to již není zapotřebí. Posilujete celé tělo, čímž mimo jiné posilujete imunitní systém. Tato aktivita totiž vyžaduje hodně síly. Tím, že držíte lano a provádíte ve vzduchu různé triky, nenecháte žádný sval v těle odpočívat.

Navíc toužíte-li snížit tělesnou váhu, wakeboarding je velmi efektivní, neboť největší zátěž spadá na končetiny. A pokud jste již v minulosti zkoušeli shodit váhu pomocí cvičení, dobře víte, že nejúčinnější cviky jsou ty na posilování stehenních svalů, které vzhledem ke své velikosti spalují nejvíce energie.

Stanete se hbitějšími, čímž předejdete fyzickým zraněním

Stává-li se vám často, že během jiných aktivit (např. běhu) spadnete a odřete se či se vám vytvoří modřina, možné řešení je jízda na wakeboardu. Napřed budete hodně padat, ale to je z dlouhodobého hlediska jen dobře. Naučíte se vyrovnávat balanc a reagovat rychleji na pády. Výsledkem bude, že i mimo wakeboard budete hbitější a pádů bude stále ubývat.

Skvěle si zaplavete

Tuto aktivitu můžete zkombinovat s plaváním, poněvadž zpočátku budete hodně padat do vody. Plavání je příjemná aktivita, která, stejně jako samotný wakeboarding, odbourává stresový hormon a dodává pocit štěstí.

Větší sebekontrola

Zejména máte-li občas problém se zvládáním vlastních emocí, oblékněte wakeboardovou vestu, připravte si wakeboard a vyrazte za zábavou. Agrese a vztek již nebudou mít ve vaší mysli své místo.

Socializace s lidmi

Pro nás jakožto lidi je velmi důležitá socializace s ostatními. Ať už tuto aktivitu provozujete s rodinou, přáteli nebo se seznámíte s lidmi trávících volný čas tímto způsobem, nabudete dojmu, že to, co děláte, má smysl i pozitivní vliv na vaše myšlenkové pochody.

Jak můžeme vidět, jízda na wakeboardu je skvělý způsob trávení času. Nejenže se skvěle zabavíte, ale také potkáte nové lidi, kteří s vámi tento zájem sdílejí, a vaše fyzické i mentální zdraví se zlepší. Tak neváhejte a vyrazte za zábavou, která vás určitě čeká.