Před Vánocemi mají obchody tradičně nejvyšší tržby, a ještě je podporují nejrůznějšími slevovými akcemi. Tou nejznámější a největší je patrně Black Friday neboli černý pátek, který letos připadá na 27. listopadu. Máte-li chuť nakoupit ve slevách, doporučujeme připravit se na něj již nyní.

Black Friday má za sebou dlouhou historii. Vznikl jako reakce na Velkou hospodářskou krizi v roce 1929. Obchodníci tehdy chtěli podpořit prodeje – povedlo se jim to a daří se jim dodnes. Black Friday láká do obchodů spoustu lidí po celém světě. Tento nákupní svátek je všude vnímán jako začátek vánoční nákupní sezóny.

Letos budeme zřejmě nakupovat především online

Letošní Black Friday bude zřejmě o dost jiný. Nemějte strach, stále si nakoupíte elektro, nábytek, kosmetiku, oblečení, vybavení do bytu a jiné věci s výraznými slevami, jen si pro ně možná nedojdete do obchodu. Nikdo nedokáže predikovat, jaká bude situace za měsíc, ovšem i kdyby byly obchody již otevřené, pravděpodobně bude bezpečnější zůstat doma a vyhýbat se davům lidí. Místo toho si prostě sednete k počítači a vše, po čem toužíte, si objednáte online.

S výběrem dárků začněte klidně již nyní

Black Friday sice přijde až za měsíc, ovšem už teď můžete začít vybírat, co si asi tak koupíte. Budete k Vánocům dětem pořizovat nové telefony? Podívejte se do elektro e-shopů, kde mají jaký výběr a za jaké ceny. Pokud plánujete koupit něco, po čem je opravdu velká poptávka, je možné, že bude rychle vykoupeno. Buďte tedy připravení a nenechte nic náhodě.

Slevy obvykle trvají celý víkend

Na druhou stranu, na brouzdání po internetu budete pravděpodobně mít dostatek času. Výhodné ceny totiž ve většině obchodů, i těch elektronických, trvají od pátku až do neděle. Nákupní horečka probíhá během celého víkendu, aby každý stihl ulovit, po čem touží. A co si na Black Friday pořídíte vy?


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015