Chcete-li zlepšit vzhled svých problematických partií, konkrétně stehen a hýžďového svalstva, velmi efektivně tak můžete udělat pomocí cvičení na stepperu. Pomocí pravidelného cvičení na stepperu můžete zhubnout, postavu si vytvarovat a zpevnit. Je to také vhodný prostředek k rehabilitaci po úrazu a pomůže i při budování a udržení kondice. Pojďte se s námi podívat podrobněji na to, jaké benefity má cvičení na stepperu a proč si tento stroj na cvičení pořídit.

1. Redukce hmotnosti

Stepper je velmi efektivním nářadím na rychlé spalování tělesného tuku. Podle toho, jakou intenzitu cvičení zvolíte, můžete během hodiny na stepperu spálit i více než 100 kalorií. Pokud byste chtěli spálit ještě více a posílit svaly rukou, můžete tak učinit pomocí malých jednoručních činek.

2. Je výborný na kardio cvičení

Při cvičení na stepperu zjistíte, že jde o výborný způsob aerobní a kardio aktivity. No a jeho oborovskou výhodou je, že ve srovnání s velkými stroji, jaké můžete najít v posilovnách, je kompaktní a doma vám zabere jen málo místo.

3. Jednoduše se používá

Stepper je velmi užitečné nářadí na cvičení pro lidi, kteří nechtějí trávit dlouhé hodiny v posilovně a zároveň chtějí zlepšit svou kondici. Jeho použití je jednoduché a jelikož je malý a lehký, můžete si ho s sebou vzít například i na dovolenou či na služební cestu.

4. Zdravé srdce

Jedním z největších benefitů cvičení na stepperu je jeho pozitivní vliv na naše srdce a celý kardiovaskulární systém. Během cvičení se posilují nejen vaše svaly, ale i srdce.

Intenzitu tréninku si přitom můžete přizpůsobit podle sebe a svých potřeb. Pro udržení zdraví vašeho srdce se však doporučuje, abyste cvičili alespoň 180 minut týdně, přičemž aktivita by měla být alespoň 10 minut vkusu.

5. Vytvarujte si krásné nohy

Chcete-li mít pevné a pěkně tvarované nohy, ale i zadek, cvičení na stepperu je skvělou cestou k tomu, jak tohoto cíle dosáhnout. Zaměřuje se totiž na zadní i přední stehenní svaly, hýždě a také lýtka.

6. Cvičení na stepperu jako prevence onemocnění

Kromě toho, že cvičení na stepperu je vhodnou prevencí onemocnění srdce a cév, pravidelným tréninkem se můžete vyhnout i osteoporóze či artritidě.

7. Šetří vaše klouby

Možná se vám už někdy stalo, že po cvičení na běžeckém pásu v posilovně vás bolely kolena. Cvičení na stepperu je k vašim kloubům velmi šetrné a zranění kolen vám při něm nehrozí. Pokud však máte s koleny problémy, případně jste měli zraněné koleno, zeptejte se vašeho lékaře, zda je pro vás cvičení na stepperu vhodné.

8. Efektivnost

Efektivnost je velkou předností cvičení na stepperu. Je vhodné i pro zaneprázdněné lidi, kteří mají jen málo času a je pro ně nereálné strávit několikrát týdně hodinu v posilovně. 15 až 20 minut intenzivního cvičení na stepperu spálí tolik kalorií, kolik byste spálili během 40 minut na běžeckém pásu.

9. Finančně nenáročný

Jedním z důvodů, proč byste si měli v případě, že chcete cvičit a udržet se v kondici, zakoupit právě stepper, je jeho finanční dostupnost. Ve srovnání s jinými pomůckami a nářadím na cvičení je skutečně levný. Samozřejmě, najdete i drahé modely s množstvím funkcí, ale začátečník si vystačí i s něčím jednodušším.

10. Zajímavé funkce

Pomocí propracovanějšího modelu stepperu můžete během cvičení sledovat různé parametry, jakými jsou například tepová frekvence, spálené kalorie či vzdálenost, kterou jste během cvičení prošli. Výjimkou nejsou ani programy na cvičení, díky kterým bude váš trénink pestrý a zajímavý.

Užitečné rady na závěr

Pokud jste se rozhodli, že si pořídíte stepper, při jeho výběru byste se měli zaměřit na několik podstatných informací. Máme proto pro vás několik užitečných tipů:

  • rozhodněte se, jaký typ stepperu chcete– na trhu najdete jednoduché ministeppery pro občasné použití, ale i velké stojanové steppery s držadly
  • funkce– pokud patříte k náročnějším zákazníkům, zjistěte, zda má vámi vybraný model i funkce, jako například měření tepové frekvence. Nejpřesnější měření tepu je zabezpečeno pomocí hrudního pásu, kterým jsou některé steppery vybaveny.Ten bezdrátově přenáší údaje o vašem tepe do zařízení.
  • skladnost a přenosnost– pokud vyžadujete, aby byl stepper snadno přenosný a skladný, sáhněte po modelu s transportními kolečky.

Zdroje informací: