Bydlíte v oblasti, která je nechvalně proslulá zvýšeným výskytem kriminality a trestných činů? Jestli je tomu tak, rozhodně byste měli udělat maximum, abyste svoji domácnost uchránili před vniknutím cizích osob. V dnešním článku vám poradíme, jak na to.

Vsaďte klidně na makety

Jednou z možností, jak případné zloděje od vstupu na váš soukromý pozemek odradit, jsou bezpečnostní kamery. Díky tomuto super vynálezu by totiž mohl být zloděj snadno odhalen, což s sebou nese i riziko jeho potrestání. Na trhu existuje celá řada různých kamer od těch levnějších až po velmi drahé modely, které dokáží nahrávat perfektně ostrý obraz se všemi detaily. Záleží už pouze na vás, do čeho chcete investovat své peníze.
Jestliže vám pořízení bezpečnostních kamer připadá zatím zbytečné, ale přesto byste chtěli cizí osoby alespoň nějakým způsobem odradit, mohou vám perfektně posloužit i pouhé makety kamer. Jejich obrovskou výhodou je podstatně nižší pořizovací cena, než tomu bývá u skutečných kamer. Je důležité, aby je uživatel nainstaloval na dobře viditelném místě, kde je může spatřit i potenciální zloděj. Ten zajisté nebude pátrat po tom, zda se jedná o maketu či nikoliv, a raději odejde.

Světlo jako ochrana

Před nezvanými návštěvníky, a to konkrétně v nočních hodinách, vás dokážou ochránit i obyčejná venkovní světla s čidlem. Náhlé rozsvícení světla v noci totiž dokáže vzbudit pozornost, což je při vstupu na cizí pozemek rozhodně nežádoucí. Kvalitní PIR čidlo neboli jinak řečeno pasivní infračervené čidlo reaguje na pohyb, díky čemuž dokáže odhalit nezvané návštěvníky, ještě než dojde k odcizení nějakých předmětů.
Výše zmiňované bezpečnostní prvky můžete zakoupit například v internetovém obchodě K&V Elektro a.s., kde na vás čeká opravdu pestrý výběr. Mimo to v jejich nabídce naleznete i vynikající produkty zajišťující vaši ochranu, jako je třeba požární hlásič.