Přemýšlíte o možnostech, jak svou rodinu ochránit v jakékoliv situaci? Ekonomickou stabilitu může snadno narušit úraz či jeho tragické následky. Sjednejte si pojistku na úraz a nestrachujte se finančních následků zranění. V dnešním článku vám poradíme, podle čeho úrazové pojištění online vybrat.

Jak funguje úrazové pojištění?

Pojistka na úraz se sjednává pro případ zranění, jeho trvalých následků nebo smrti. Nepříjemné zdravotní komplikace se vám budou snášet lépe při vědomí, že je vaše rodina zabezpečená. Díky tomu získáte klid a budete se moci plně soustředit na léčbu. Mezi jednotlivými produkty jsou však rozdíly. Nejprve zadejte své základní údaje do kalkulačky úrazového pojištění a v přehledném výpisu produktů pojišťoven se zaměřte na následující parametry.

 

Rozsah pojistného krytí

Zajímejte se, zda vybraná pojistka kryje jen trvalé následky úrazu nebo vám nabídne i další služby. Vyplatí se třeba plnění v době nezbytné pro léčení, kdy dostanete finanční náhradu nejen za samotný úraz, ale i za každý den léčby.

 

Stejně tak věnujte pozornost nejen možným následkům zranění, ale i nemocem. Výhodná pojistka pokryje i následky mrtvice nebo infarktu, které pojišťovny řadí do kategorie nemocí. Základnější pojistky pak počítají s plněním pouze v případě nezaviněného úrazu.

 

Pojistná částka

Tento limit určuje maximální částku, kterou od pojišťovny můžete dostat. Čím je vyšší, tím lépe pro klienta.

 

Pevná a klesající pojistná částka

Typ pojistné částky určuje, jak se bude časem vyvíjet vaše pojistka, platby i pojistné plnění. S klesající pojistnou částkou se snižují i poplatky za pojištění. Tento typ se vyplatí, pokud se blížíte k důchodu, máte splacené závazky či vám v případě nouze může pomoci i rodina.

 

Progresivní a lineární plnění

Obě varianty se liší vyplácením plnění. Při lineárním plnění vám instituce vyplatí předem stanovenou částku za úraz. Pojistka s progresivním plněním vám navíc finančně pomůže i s případnými trvalými následky daného zranění – tento typ komplexnějšího pojištění však bývá trochu dražší.

 

Oceňovací tabulky

Bývají součástí pojistných podmínek. Výpis jednotlivých zranění a výše jejich náhrady pojišťovnou vám pomohou odhadnout, jak moc je pro vás pojistka výhodná. Zaměřte se zejména na ta rizika, která vám při vašem životním stylu nejvíce hrozí. Nezapomeňte však, že některá zranění mohou vzniknout i náhle a bez příčiny (pád sněhu ze střechy, poranění padající větví apod.).

 

Pojistka pro klidnou mysl a zabezpečenou rodinu

Úrazové pojištění se vyplatí zejména lidem, na kterých je rodina ekonomicky závislá. V případě úrazu se tak nemusí spoléhat jen na úspory nebo pomoc příbuzných – kompenzaci příjmu mohou získat i od pojišťovny. Vyberte si úrazové pojištění online pomocí Yespojištění.cz a získejte až 10% slevu oproti sjednání produktu na kamenné pobočce pojišťovny.

Komentáře