Medvědice
Vysušuje nepříznivou vlhkost vyskytující se v děložní oblasti. Vhodná při silně krvácející menstruaci, neurčitých vaginálních výtocích, pohlavních chorobách.

Lékořice lysá
Vhodný doplněk hormonální léčby – nepravidelná menstruace, puberta, menopauza, neplodnost, nedonošení plodu.

Kontryhel
Výborné výsledky u žen nad 35 let, které se snažily poprvé otěhotnět. Kontryhel působí obvykle až po dvou měsících užívání. Droga je vhodná i pro těhotné ženy, jež mají obavu z nedonošení plodu, trpícími bolestmi či krvácení. Pomáhá při přípravě na porod zejména u žen, u kterých se předpokládá ochablé svalstvo. Po porodu zastavuje krvácení, napomáhá děloze zformovat se do původní velikosti a zabraňuje jejímu výhřezu. Prsům navrací pružnost.  

Vitex
Reguluje menstruační cyklus, napomáhá donošení dítěte a k podpoře ovulace. Lze vyzkoušet v případech neplodnosti, při přechodu, při nedonošení a při potratu. Největšího účinku lze dosáhnout dávkováním tinktury ráno nalačno. 15 kapek před snídaní. Užívejte po dobu 1 – 6 měsíců.

Bylinný čaj Penelope Ody
Jetel je dobrý čistící lék, obsahující látky podobné estrogenům, kopřiva dodává výživu celému tělu, máta účinně stimuluje pohlavní ústrojí a měsíček posiluje reprodukční orgány.
45 g usušených květů lučního jetele
25 g usušené kopřivy dvoudomé
10 g usušené máty peprné
20 g usušených korunních plátků měsíčku lékařského
Smícháme a uložíme do tmavé nádoby. Na jeden šálek dvě lžičky směsi, které přelijeme vroucí vodou. 10 minut louhujeme. Pijte 2 – 3 × denně.

Komentáře