Rozhodli jsme se přijít sem, abychom se naučili další lekci na své duševní pouti a dosáhli tak dalšího stupně rozvoje.Vybrali jsme si své pohlaví, barvu, zemi a pak jsme se začali rozhlížet po vhodné rodině, která nám pomůže navodit podmínky, potřebné pro tento konkrétní život.Vybrali jsme si tyto rodiče proto, že jsme věděli, že jsou pro nás ti praví. Jsou to dokonalí lidé, kteří jsou experty na to, co nás mají naučit. Lekce, kterou jsme se sem přišli naučit, dokonale odpovídá slabosti našich rodičů.

   Ano, vybrali jsme si ty správné rodiče, jinak by jste tu nebyli.Kdyby jste udělali při výběru svých rodičů chybu, zemřeli by jste již dříve. Podle mého názoru tkví totiž podstata potratů a kojenecké úmrtnosti právě v tomto. Jsou to snadné způsoby, jak opustit tuto planetu. Budˇto se sem bytost dostane příliš brzy, nebo si zvolí špatné rodiče. Své postoje se učíme již jako malé děti. Poté si začneme vytvářet takové životní zkušenosti, aby to odpovídalo našim postojům. Ohlédněte se ve svém životě dozadu a podívejte se, kolikrát jste prošli stejnou zkušeností. Já věřím tomu, že jste si tyto zkušenosti vytvářeli znova a znova, protože jste se z nich nepoučili a nezměnili určitý svůj vnitřní postoj. Skutečně nezáleží na tom, jak dlouho jste měli určitý problém, nebo jak je velký, nebo na tom, jak si s vámi život zahrává.Vězte, že každou negativní okolnost lze nyní změnit.

   Přišli jsme na tuto planetu a dřív, než jsme přišli,jsme si vybrali zkoušky, kterými zde chceme projít.Víme, na čem tu chceme v pro nás vyměřeném čase pracovat. Bez ohledu na to, jak k tomu přistupujeme, jde vždy o lásku. Jde o to, jak dokonale dokážeme sami sebe milovat, ať už jsme ve svém životě natropili cokoliv. A mezi první věci, o kterých se rozhodujeme před svým příchodem na tuto planetu, je naše sexualita. Jaké bude v tomto životě naše pohlaví? Budeme ženou, protože to obnáší určitou zkušenost, nebo budeme mužem, protože dáváme přednost této zkušenosti? Budeme heterosexuály, neboť to skýtá pro nás potřebné zkušenosti, nebo potřebujeme spíše zkušenosti, pro které je třeba být homosexuály? Jaké zkušenosti si chceme z tohoto života odnést?

   Jaké zkušenosti si chceme z tohoto života odnést? Vybíráme si barvu. Jakou barvu bude mít naše plet´? Protože i k barvě pleti se vážou určité specifické zkušenosti. A také se rozhodujeme, kde vstoupíme na tuto planetu-bude-li to v Praze, nebo v Los Angeles, v Africe či v Austrálii. Protože i různá rodiště dávají vzniknout určitým zkušenostem. Okolnosti, napomáhající vzniku zkušenosti, jsou v každé zemi a každém městě rozdílné.

   A máme-li vybráno toto všechno, hledáme velmi pečlivě takové rodiče, kteří odrážejí přesně to, s čím jsme se tu přišli porvat.Vím dobře, že celá řada z nás se dřív nebo později, v duchu nebo i přímo osopí na své rodiče “Tohle jste mi udělali vy! Všechno je to vaše vina!“. Ale já si myslím, že právě proto jsme si je vybrali, neboť přesně to jsme potřebovali. A zrovna tak si naši rodiče vybrali nás.

   Skutečně věřím tomu, že mají-li rodiče homosexuální dítě, je tomu tak proto, že si je vybrali. Takové dítě jim totiž dává neobyčejnou příležitost dokořán otevřít svá srdce. Nakolik jsou schopni milovat vzdor tomu, co si myslí a říká jejich okolí? Mnoho lidí přikládá velký význam tomu, co říkají jejich sousedé. A je přitom úplně jedno, v jaké společnosti žijí. Vždy mají strach: “Co tomu řeknou lidi!“

   Nakolik jsme ochotni milovat? Nakolik jsme ochotni být věrní své přirozenosti? A milovat sami sebe takové,jací jsme? Vše,co nás v životě potká, je prostředkem našeho duševního růstu. Předsudky jsou velmi směšné. Naše zážitky nejsou ani dobré ani špatné. Všechno jsou to jen zkušenosti, které jsme si vybrali svou duší.

    Hodně lidí se vzteká, když jim řeknu, že si vybrali své rodiče. Kdo? Já? Já si je za rodiče nezvolila! Rozumím tomu, protože i já si tím musela projít. Ale jsem přesvědčena, že kdybyste si své rodiče vybrali špatně, již by jste tu nebyli. Opustili byste planetu dřív, než byste se dožili prvního roku svého života. Pokud jste se dožili dneška, pak jste si vybrali ty správné rodiče pro tento život. A atˇ tu s nimi máte projít čímkoliv, je to přesně to, co potřebujete pro svůj duševní rozvoj. A své rodiče potřebujete, aby vám v tom pomohli.

Iva Hédlová podle Louise L. Hay

Komentáře