Romanesque Rotunda of Saint George in Skalica. Skalica is located near the Czech border in western Slovakia

Pro takový prodloužený víkend je Český Krumlov přímo ideální. Strávený v nějakém malém penzionku v centru města, z něhož se budete moci vydávat na historické výpravy po okolí.

Procházky tamními úzkými a křivolakými uličkami plnými kaváren, restaurací a obchůdků se zbožím různého druhu zcela určitě budou nezapomenutelné. Mezi gotickými a renesančními domy z dálky působícími jako kulisy historického filmu. Vy ale nebudete v kulisách, nýbrž v realitě. V Českém Krumlově!

Pro milovníky historie

Něco pro své potěšení v tomto krásném a velmi fotogenickém městě najde každý. Milujete historii? Pak se zřejmě vydáte na krumlovský hrad. Ponoříte se do poutavého vyprávění průvodců, nahlédnete do skvostných i ponurých zámeckých místností a tím i soukromí našich předků. Jeden z vůbec největších evropských hradů tyčící se na skalnatém ostrohu, který je z jedné strany obléván Vltavou a z druhé potokem Polečnicí, založili v první polovině třináctého století páni z Krumlova. Podobu monumentálního renesančního zámku ale získal až další čtyři staletí později za Rožmberků.

Ubytování rezervujte v předstihu

Jste sportovně založení? V tom případě vás zřejmě zláká sjezd Vltavy, která se romanticky klikatí centrem města. Máte rádi dobré jídlo a pití? I v tom případě jste na správném místě. Nejenom podhradí je plné hospůdek s neopakovatelnou atmosférou. Stejně jako malebných hotýlků a apartmánů. Ubytování Český Krumlov si ale zarezervujte v dostatečném předstihu. Obzvláště v letní sezoně bývají tamní penziony zarezervovány i měsíce dopředu.

Pokračujte na Lipno

Co takhle si dovolenou v Jižních Čechách o něco prodloužit? Na výlet do Krumlova může plynně navazovat třeba výlet na Lipno. Zde si zase budete moci užít nefalšovanou šumavskou krajinu a koupání v jednom z nejkrásnějších českých jezer. Ani s rezervací ubytování na Lipně neotálejte. Šumavské hotely, penziony, apartmány stejně jako chaty a chalupy v letních měsících praskají ve švech. Čím dříve si ubytování Lipno zarezervujete, tím méně za něj také zaplatíte. Tak si to užijte!


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015