Hovořit o kouření v souvislosti se zdravím je sice velmi ošemetné, ale elektronické cigarety ukazují, že tato cesta skutečně existuje. Že byste tím svému organismu nějak prospívali, o tom samozřejmě nemůže být řeč, nicméně rozdíl mezi klasickou cigaretou a tou elektronickou je veliký.

E-cigareta neobsahuje takové škodlivé látky (dehet a další toxické látky), které vznikají hořením při kouření běžné cigarety. Nikotinu se sice nevyhnete, ale to je přeci ten důvod, proč kouříte. Navíc, nikotin sice vyvolává závislost, ale nezanáší plíce takovými pevnými látkami jako dehet. Z tohoto pohledu elektronické cigarety v porovnání s klasickými vašemu zdraví opravdu prospívají.

Neškodíte sobě ani svému okolí

Vaše (zejména to nekuřácké) okolí také vaši změnu ocení. Elektronická cigareta není zdrojem pasivního kouření, nevydechujete totiž škodlivý kouř, ale pouze aromatizovanou vodní páru. Absentuje rovněž otravný zápach, který kolem sebe kuřáci často šíří. Právě pasivní kouření a obtěžování okolí, malé děti nevyjímaje, představuje jeden z největších problémů spojených s kouřením.

Ušetříte vaší peněžence

Kouření elektronických cigaret také hraje do not vašemu domácímu rozpočtu. Místo drahých krabiček si jednou za čas koupíte levnější náplně do elektronické cigarety, které vám i déle vydrží. Společně s investici do kvalitní e-cigarety, která vám bude dlouho sloužit, příkladem budiž elektronická cigareta Joyetech, vás to z dlouhodobého hlediska vyjde výhodněji.

Po čase můžete přestat kouřit úplně

Elektronické cigarety rovněž nezpůsobují negativní estetické projevy, jako žloutnutí zubů a nehtů, které známe od běžných kuřáků. Pokud budete chtít s kouřením seknout jednou provždy, budete potřebovat především pevnou vůli. E-cigarety vám s tím ale výrazně pomohou. Přestupem k elektronické verzi se nejprve zbavíte škodlivých a toxických látek, postupem času můžete snižovat množství nikotinu ve vašem e-liquidu, až po nějakém čase třeba přestanete úplně.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015