Inkontinence je nepříjemný problém, který i při správné léčbě zpravidla nevymizí přes noc. Nedopusťte, aby vám v mezičase samovolné úniky moči bránily v běžném životě.

Nenechte se ovlivnit společností, kde je téma inkontinence stále ještě tabu. Než se naslepo vydáte do obchodu pro inkontinenční vložky, zjistěte si o svém typu problému, co můžete, nebo rovnou navštivte praktického lékaře. Informovanost je půlka úspěchu.

Co je to inkontinence?

Inkontinence je samovolný únik moči. Existuje několik druhů inkontinence – urgentní, stresová a smíšená –, přičemž každá má jiné příčiny i způsob léčení.

Jak dlouho se inkontinence léčí?

Doba léčby inkontinence je různá. Obvykle trvá několik týdnů až měsíců podle závažnosti problému. Především pacientům v pokročilejším stadiu nemoci se nemusí podařit onemocnění zbavit tak rychle, jak by si představovali. V krajních případech je nutné přistoupit až k operativní léčbě. Většinou ale postačí změna životosprávy a posílení svalů pánevního dna. Ať tak či onak neměly by vám samovolné úniky moči bránit v běžném životě. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem na nevhodnějším postupu přímo pro vás.

Podpořte léčbu

Potíže s inkontinencí byste vždy měli konzultovat s lékařem, který vám navrhne vhodný způsob léčby. Sami však můžete samovolné úniky moči omezit tím, že léčbu podpoříte například:

  • posilováním svalů pánevního dna,
  • vynecháním škodlivých nápojů a potravin (citrusů, alkoholu nebo kofeinu),
  • změnou životního stylu – nadváha může být jednou z příčin inkontinence,
  • správnou hygienou, díky které předejdete nežádoucím zánětům močových cest.

Pořiďte si spolehlivé inkontinenční pomůcky

I když budete aktivně pracovat na vyléčení inkontinence, sem tam se samovolným únikům moči pravděpodobně nevyhnete. Pocit sucha, jistoty a bezpečí v každé situaci vám zajistí kvalitní inkontinenční vložky.