Všem nám je známo, že s přibývajícím věkem už nebudeme skákat přes kaluže tak hbitě, jako když nám bylo dvacet. Pojďme si ale říct, proč je důležité se o své klouby starat co nejdříve, ne až se samy ozvou. Dejte na naše tipy!

Začněte, dokud je ještě čas

To, že nás momentálně nic netrápí, neznamená, že se to v nejbližší době nemůže změnit. Pohyblivost kloubů není důležitá jen seniory a starší ročníky, ale také dospívající jedince, kterým se vlivem růstu nemusí dostávat dostatečného množství kloubní výživy. Pokud jsme obdobím růstu prošli bezbolestně, další zlom nastane okolo třicátého roku života.

Kostní buňky v tomto období začínají odumírat mnohem rychleji. Vůbec nejdramatičtější pokles kostní hmoty ale můžeme zaznamenat v období menopauzy. Ať už se nacházíme v kterékoliv z těchto životních fází, je jen na nás, jak se ke svému tělu zachováme a jaký účinný preparát k ochraně našich kloubů zvolíme.

FlexiMed, ověřený pomocník

Doplněk stravy FlexiMed od společnosti NaturaMed se řadí mezi nejkvalitnější preparáty, které vám může náš trh nabídnout. Má prokázaný pozitivní účinek na kloubní chrupavky, kosti a svaly. Celkem 92 % jeho uživatelů jej užívá kvůli kolenům, 89 % kvůli zádům a 68 % kvůli kyčlím.

FlexiMed obsahuje speciální formu kolagenu typu II obohacenou o vitamín C, která přispívá k normální tvorbě kloubní chrupavky a pojivové tkáně. Právě chrupavka působí jako tlumič kloubů a vytváří hladký povrch, díky němuž mohou naše klouby po většinu našeho života fungovat hladce a bez tření.

Unikátní receptura

Na rozdíl od běžných zdrojů vápníku obsahuje FlexiMed vápník strukturově identický s tím lidským. Díky unikátní norské receptuře je extrahován z kostí severských lososů a prokazatelně má nejvyšší vstřebatelnost. Nezapomeňte, že dostatek vápníku je nezbytný nejen pro zdravé kosti a klouby.

Vápník je totiž klíčem i ke správnému fungování trávicích enzymů, zdravé srážlivosti krve a snižuje míru únavy. Pravidelným užíváním doplňku stravy FlexiMed tak dáte svému tělu mnohem víc, než se vůbec může zdát.

Komentáře