Děti mají spoustu energie, rozhodně více než dospělí, a proto je naprosto pochopitelné, že s nimi nedokážete držet krok. Poskytněte jim prostor k bezpečnému hraní. Proměňte část zahrady na hřiště s houpačkami, skluzavkou, pískovištěm a dalšími atrakcemi.

V současné době jsou ratolesti obklopeny moderními technologiemi, a tak tráví poměrně málo času na čerstvém vzduchu, což je obrovská škoda. Hraní na hřišti zlepšuje kreativní schopnosti dítěte i motorické dovednosti a fyzické zdraví. Pozvěte ostatní děti ze sousedství a zajistěte tak vašemu dítěti určitou úroveň socializace. Zajímavou volbou jsou i zahradní domky, kam se děti schovají nejen během nepříznivého počasí.

Vyberte správné místo

V první řadě je nezbytné prozkoumat zahradu a rozhodnout se pro vhodné místo, kde dětské hřiště postavíte. Jestliže je zahrada malá, některé herní prvky by zabraly většinu plochy, což asi nechcete. V takovém případě na scénu přichází třeba jen dětská pískoviště, ideálně i s krytem.

Jestliže však máte prostornou zahradu, dětské hřiště umístěte v dostatečné vzdálenosti od posezení, aby se ratolesti při běhání nezranily. Zároveň byste na něj měli dobře vidět.

Zapojte své dítě do procesu

Vzhledem k tomu, že pro své děti vytváříte malý herní svět, je vhodné je do celého procesu realizace zapojit. Jelikož dítě vyjádří svůj názor, ukážete mu, že i na jeho názoru záleží a berete ho v potaz.

Ať už jste se rozhodli pouze pro malé hřiště, nebo velký herní ráj, zvolte takové prvky, s nimiž se budou ratolesti opravdu hrát. Záleží třeba i na věku. Zahradní houpačky jsou vhodné pro 3leté i 9leté děti, zatímco na pískovišti si zábavu užijí hlavně mrňousové.

Podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu Skluzavky.cz, kde najdete i koupací sudy, workout hřiště, zahradní domky, houpačky či celé sady na hřiště.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015