Jedna oblast jsou shromáždění a místa pro duchovní praxi a rozjímání. Staletí je také kadidlo součástí velmi luxusní až královské kosmetiky. Jeho nezaměnitelná svěží a přitom opojná vůně uvolňuje mysl a city, i intelekt. Přispívá k odstranění stresu a vrásek, uvolňuje myšlenkové pochody a je proto kosmetikem, terapeutikem i afrodiziakem.

Kdysi mělo takovou popularitu, že bylo vždy mezi cennostmi, jež se nosily jako dary králům, viz astrologové putující k Ježíšovi po jeho narození. Jistě také nechybělo v žádné bohaté ložnici a žádná šlechtična nevynechala pleťovou masku či masáž s kadidlovníkovou silicí či pryskyřicí. Proto egyptské lázně, provoněné kadidlem a jasmínem, poskytovaly opravdový duševní luxus a nelze se divit, že v takovém prostředí se hostům neobvykle dobře přemýšlelo. Kadidlovník je evokující až provokující stimulans myšlení, aniž by dráždil. Naopak svým uvolňujícím a harmonizujícím účinkem usnadní prokrvení periferií (např. mozku) a usnadní tak neagresivní a produktivní komunikaci. Naprosto stejné je to proto i v ložnici, kde také značně podporuje pocity blaženosti.

Příběh kadidla je rozhodně záviděníhodný. Bylo při mnoha slavnostních příležitostech, oslavách a radovánkách. Vonělo v chrámech i ložnicích, na hostinách i v salónech a ordinacích. Bylo však přítomno i při smutných událostech jako je smrt. Pro jeho antiseptické a antibakteriální účinky bylo v některých národech používáno v balzamovacích směsích a také zmírňovalo stres ze zármutku svou uklidňující vůní. Připojte se k příběhu starému jako lidstvo a naplňte svou mysl klidem a harmonií vůně s tak nepřekonatelnou referencí.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015