Všechny tyto procesy jsou velice náročné na energii. Sebemenší porucha způsobí pak poruchu v přenosu informace a tím změnu výsledku. Výsledek můžeme chápat jako poruchu zdraví-nemoc. Právě biofyzika některé jevy v medicině umí vysvětlit lépe než biochemie. Je jednoduše o patro výše a změny v biochemii jsou jen důsledky změn na úrovni biofyziky. Každý proces vyžaduje energii, spousty energie. I příroda zde nabízí řešení. Kyslík, který je hlavní podmínkou při tvorbě energie na buněčné úrovni má v přírodě svého kolegu – ozon.

Tento kyslík je schopen uvolnit více energie a hladové buňky tak lépe uspokojit. Navíc má silné detoxikační schopnosti a je silnou zbraní proti všem mikrobům. Využití těchto vlastností v medicíně je proto velice prospěšné. Buňky získají dostatek energie pro svoje úkoly. Nejsou zatěžovány toxiny a umí bojovat se škodlivými mikroorganismy. Energetická léčba je také velice účinná v boji proti stresu. Stres je mechanismus ochraňující život, ale za nesmírně vysokou energetickou cenu. Navíc za cenu vypnutí některých funkcí, např.imunity. Zatím co první fáze je řízena především sympatickým systémem a druhá parasympatickým, představuje třetí fáze vyčerpání a selhání regulačních mechanismu, dezorganizaci jak systému řídících, tak řízených.

Stres na buněčné úrovni se rovná energetickému vyčerpání a poruchy funkcí se projeví jako nemoc. Kyslíko ozónová terapie umí tento energetický deficit upravit a tak účinně zabránit propuknutí nemoci. Tato metoda je proto velice vhodná i jako prevence. Stresory přicházející z psychosociální oblasti mají na organismus stejný vliv jako stresory biologické. Léčení psychosomatických nemocí metodou kyslíko ozonové terapie je ve svěťe běžné. Bude tomu tak i u nás doma?

Na základě zkušeností s kyslíkoozónovou terapií byla vyvinuta i nová kosmetika s ozonem No. 3OO

Sdílet
Předchozí článekPanenská blána
Další článekProč meditovat