Zlaté mléko, golden milk, kurkumové mléko, kurkumové latte. Říkejte mu, jak chcete, jedno je však jisté. Tento na přípravu jednoduchý nápoj je nabitý pozitivními účinky na zdraví. Ostatně sama kurkuma má řadu kladných vlastností, a právě zlaté mléko je jedinečným způsobem, jak ji zařadit do jídelníčku.

Zlaté mléko si svůj název získalo podle zlatavé barvy. V poslední době začíná být opět velmi populární, ačkoliv nejde o nic nového, jedná se o tradiční ajurvédský nápoj. Kurkumové latte si připravovaly už naše babičky. Nepotřebujete k tomu nic moc speciálního, jde vlastně o kombinaci kurkumy, zázvoru, skořice a černého pepře, který až 1000krát zvyšuje účinnost kurkumy.

Výhody zlatého mléka

Zlaté mléko byste měli pít, protože:

Pomáhá bojovat proti zánětu. Kurkuma je bohatá na kurkumin, který pomáhá regulovat zánět. Pomáhá proti bolestem a únavě.

Je zdrojem antioxidantů. Kurkumin je nabitý antioxidačními vlastnostmi, tudíž chrání tělo před poškozením volnými radikáli.

Podporuje zdraví srdce. Snižuje riziko srdečních onemocnění.

Kontroluje hladinu cukru v krvi. Je výtečné pro diabetiky, skořice snižuje hladinu cukru v krvi.

Posiluje imunitu. Konzumace kurkumového mléka pomůže předcházet infekcím, nachlazení i chřipce.

Podporuje hubnutí. Nejde o zázračný nápoj, po němž shodíte 10 kg, ale zlaté mléko hubnutí podporuje.

Kromě toho zlepšuje náladu, zmírňuje pálení žáhy, podporuje mozek a paměť. Nevěříte? Zkuste ho zařadit ke své denní rutině a sami uvidíte.

Jak na přípravu zlatého mléka?

Zlaté mléko recept se může zdát jednoduchý. Smíchejte polévkovou lžíci kurkumy, malé množství strouhaného zázvoru, špetku černého pepře a trochu medu. Zalijte mlékem, přiveďte k varu, přeceďte a přidejte špetku skořice. Připraveno.

A pokud se vám tohle zdá příliš složité, dají se pořídit již hotové směsi pro přípravu zlatého mléka. Takovou směs lze přidat i do ovesné kaše, koktejlu, smoothie apod.