Zatím co naše na první pohled viditelná fyzická síla a odolnost je určená především makroživinami, tedy tuky, sacharidy a bílkovinami, tak ve skrytých ohledech je to naopak úlohu mikroživin. O to zajímavější je, že čím menší jsou účinky mikroživin, tím důležitější pro organismus vlastně jsou.

Právě správná úroveň vitamínů, minerálů a stopových prvků v těle totiž ovlivňuje kvalitní vylučování hormonů, a jsou tak zárukou toho, že tělo dokáže kvalitně a pokojně reagovat na víceméně všechny okolní vlivy, kterým je jinak neustále vystaveno.

Rakytník plný vitamínů a minerálů

Zatím co většina bylinek nabízí spíše stopové prvky, tak jsou i takové jako rakytník. Rakytník je nápaditý svými křiklavě oranžovými plody, které velikosti dosahují přibližně velikosti vyspělého šípku. Stejně jako šípek je šťavnatý v čerstvém stavu, a nabízí neuvěřitelné množství vitamínů. Právě vysoký podíl vitamínů, v čele s vitamínem C, je důvodem, proč je šťáva z rakytníku oblíbeným doplňkem stravy. Jedná se dokonce o jeden ze vzácných doplňků stravy, které chutnají i malým dětem, protože jsou šťávy z rakytníku příjemně sladké s ovocným nádechem.

Lichořeřišnice jako prevence i kvalitní léčivo

I ve světě bylinek máme takové, které nejsou jenom dobrou prevencí a doplňkem stravy, ale dokonce i velice kvalitním léčivem. Jedno z léčiv, která jsou opravdu velice kvalitní je lichořeřišnice. Jedná se o méně známou, ale hojně užívanou bylinu, kterou většinou získáte v podobě tabletek. Její účinky jsou všeobecně protizánětlivé. Pomohou tak v boji proti jednoduchým bolestem v krku, ale velice oblíbené jsou také jako prevence a řešení dámských zánětů v nejcitlivějších partiích.

Echinacea jako nejoblíbenější bylinka

Vedle všech předchozích bylinek, je velice známou a oblíbenou echinacea. A je to opravdu velká oblíbenost. Mimo toho, že se z echinacea vyrábějí opravdu kvalitní a chutně doplňky stravy, má echinacea především výborné účinky na lidský organismus. Jedná se o silný antioxidant, který má přirozené účinky opravdu na každé frontě, která vás napadne. Je výbornou prevencí nachlazení, zlepšuje obranyschopnost a posiluje kardiovaskulární systém.

Komentáře