V posledních několika měsících jsou úrokové sazby hypotečních úvěrů poměrně nízké, a tak realitní makléři lákají zájemce o vlastní bydlení na koupi nějaké nemovitosti. Ovšem ztížené podmínky mají především mladí lidé, kteří kvůli nedostatečně vysokému platu na hypotéku prostě nedosáhnou. Pokud patříte právě do zmíněné skupiny, nevěšte ještě hlavu, protože stále se nabízí pronájem bytů.

Jestliže se plánujete osamostatnit a vylétnout z hnízda od svých rodičů, pronájem bytu je ideální volbou, protože se jednak naučíte nejprve hospodařit s penězi a jednak se můžete odstěhovat ze dne na den. V případě, že byste nemovitost kupovali, mohlo by se stěhování o několik měsíců protáhnout, neboť vyřídit financování a přepsat kupovanou nemovitost je v podstatě běh na dlouhou trať.

Až třetina nájemců žije sama

O pronájem bydlení se zajímají zejména lidé ve věku 21 až 26 let, například i studenti vysoké školy, kteří nechtějí bydlet na kolejích, ale raději si připlatí nějakou korunu navíc. S rostoucím věkem se snižuje zájem o pronájem bytu, například ve věku 33 až 38 let má o pronájem zájem pouze každý čtrnáctý člověk.

Zájemci o pronájem jsou většinou bezdětní, a tak hledají vhodné bydlení buď pro sebe samotné, nebo i pro partnera. Velice oblíbené u studentů či absolventů je takzvané společné bydlení, kdy si pronajímají v bytě pouze pokoj, nikoliv celý byt.

Kde hledat pronájem bytu?

V současné době existuje spousta portálů, na nichž najdete inzeráty všeho druhu, včetně realit. Výhradně zaměřený na bydlení je www.videobydleni.cz, kde najdete nespočetné množství nabídek pronájmů ze všech koutů České republiky. Ať už tedy plánujete odstěhovat se do Prahy, Brna či jiné české metropole, kde odstartujete nový život a slibnou kariéru.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015