Na silnicích a dalších komunikacích ve městech i mimo ně se denně dějí dopravní nehody. Nemalou část z nich způsobují nezodpovědní chodci, kteří nedbají pravidel. Mnohdy jsou pro řidiče špatně viditelní, neboť na sobě nemají žádné výrazné prvky. K tomu, abyste ochránili sebe i ostatní, přitom stačí, když si pořídíte reflexní pásky.

Reflexní pásky jsou velmi snadným, zároveň však mimořádně účinným prvkem, který zvyšuje bezpečnost účastníků silničního provozu, a to včetně chodců. Právě chodec by si ve zhoršených venkovních podmínkách měl dát velký pozor na to, aby byl vidět.

Jak reflexní pásky fungují?

Řidič, který se k vám blíží po silnici v okamžiku, kdy je už jen pouhé šero, vás velmi špatně vidí, pakliže na sobě nemáte oblečené nějaké výrazné oděvy, jež se odráží ve světlech reflektorů automobilu. Pak se zde výrazně zvyšuje riziko dopravní nehody, automobil vás může srazit.

Reflexní pásky jsou v tomto směru velmi účinným řešením. Stojí pár korun, takže si je může dovolit pořídit skutečně každý člověk. Ve chvíli, kdy je venku tma či šero, případně prší apod., tedy vždy, když je snížená viditelnost, si reflexní pásku nasadíte na ruku či nohu a řidiči vás rázem dobře vidí, protože se světla od této pásky odrážejí.

Prodejce reflexních pásek

Reflexní páska se dá nejčastěji pořídit v zářivě žluté barvě, která je nejvíce osvědčená. Kromě toho jsou ale také reflexní pásky oranžových, zelených či červených barev. Zakoupit se dají v obchodech s běžnými potřebami, ale také přes internet. Příkladem je eshop altima.cz, jenž nabízí pásky v různých velikostech a modelech.

Nošení reflexních prvků rozhodně nepodceňujte. V určitých situacích to dokonce vyžadují právní předpisy, jejich nenošením tak nejen ohrožujete své zdraví a také zdraví ostatních, ale vystavujete se rovněž riziku nemalého finančního postihu ze strany policie.

Komentáře