Z tohoto článku se dozvíte, jak se co nejlépe připravit na proceduru permanentního make-upu rtů. Zjistíte, co předchází samotné aplikaci a jak je vhodné o čerstvě provedený permanentní make-up pečovat, abyste se z jeho efektu mohly těšit co nejdéle. Popsali jsme pro Vás i samotný průběh, abyste věděly, co můžete očekávat a na co je vhodné se připravit. Zmíníme se také o tom, kdy je nutné podstoupit korekturu a obnovení.

Příprava na permanentní make-up v několika jednoduchých krocích

 • Alespoň tři dny před návštěvou salonu nechoďte do solária a vyhněte se i přímému slunci.
 • Pokud se chystáte provést depilaci horního rtu, učiňte tak nejpozději dva dny před zákrokem.
 • V den aplikace se v oblasti úst neličte a vyvarujte se i použití krému.
 • V den zákroku nepijte kávu ani žádné jiné energetické nápoje.
 • Nejméně 4 hodiny před samotnou procedurou nepijte alkohol a nekuřte.

Průběh aplikace

Během procedury jsou pomocí speciálních jehel implantována do svrchní vrstvy pokožky jemná přírodní barviva. Délka procedury závisí na zvolené metodě a může trvat 1,5 – 2 hodiny.

Nejprve se nanesou lokální anestetika, která pomohou tlumit bolest během zákroku. Pomocí speciální tužky se předkreslí požadovaný tvar. Pak už odborník přechází k samotné aplikaci, která probíhá obvykle ve dvou krocích. V prvním kroku se vytvoří kontura a následně se přejde k vykreslení celého povrchu. Během procedury je klientka opakovaně vyzvána k tomu, aby promluvila. Je to z toho důvodu, aby došlo k uvolnění znecitlivělých rtů. Po dokončení dostane klientka speciální masti, které urychlí proces hojení.

Podívejte se, jaký tvar rtů je podle provedených studií považován za nejpřitažlivější.

Péče bezprostředně po zákroku a doporučení, která by měla být dodržena až do úplného zahojení

 • Večer po zákroku je vhodné rty zbytečně nemáčet vodou a nečistit si zuby.
 • Nekonzumujte silně zbarvené potraviny.
 • Nejméně tři dny pijte brčkem.
 • Během hojení spěte na zádech.
 • Nevystavujte se znečištěnému prostředí.
 • Do zahojení nepoužívejte líčidla.

SPRÁVNÝ PRŮBĚH HOJENÍ

V průběhu hojení se vytvoří malé stroupky po celém povrchu. Je nutné, abyste si je nestrhávaly. Proces hojení tím nezrychlíte, naopak ho tím narušíte a v daných místech by Vám následně mohl chybět pigment.

K úplnému zahojení dojde za jeden až dva týdny. Aby výsledný efekt vydržel co nejdéle, je vhodné používat ochranu proti slunečnímu záření. Naopak se nedoporučuje používat přípravky obsahující AHA kyseliny.

Korektura a obnovení

Dobře provedený permanentní make-up se začne postupně vytrácet v průměru po dvou letech. Obnovení se doporučuje provést po třech až pěti letech. Celkovou životnost je možné prodloužit správnou péči. Výdrž je ovlivněna také typem pokožky a sytostí odstínu pigmentu.

Velký vliv má také věk klientky. Pokožka mladých žen se rychleji regeneruje, a proto jim vydrží kratší dobu, než starším ženám.

Dřívější korektura je nutná v případě, kdy Váš organismus odmítne pigment, což je zcela přirozená a běžná reakce. V takovém případě je nutné zhruba po třech měsících navštívit studio ještě jednou kvůli provedení korektury. Problémem může být i nedostatečné péče.

Tip pro Vás: Jak bojovat se suchými rty.

Samotnému zákroku předchází konzultace. Využijte tento čas a zeptejte se na vše, co Vás zajímá. Vzhledem k tomu, že se jedná o úpravu vzhledu ve Vašem obličeji, měly byste si dát pečlivě záležet na výběru odborníka, který zákrok provede. Požádejte ho také o podložení dosavadní práce. Díky srovnávacím fotografiím před a po zákroku nejlépe poznáte, jestli máte tu čest s opravdovým odborníkem. Pokud Vám cokoliv nesedí, raději se porozhlédněte někde jinde.

Podstoupily byste tento zákrok, i když Vám dopředu nikdo nezaručí, jak dlouho se z výsledného efektu budete moci těšit?