Reklamy na něj jsou vidět v trafikách i na různých benzínových stanicích. Čas od času se s ním setkáte i u někoho známého či jen tak na ulici. Co je ale přesně IQOS? Rozhodně se nejedná jen o další model elektronické cigarety.

 

Spalování čistého tabáku

Zařízení IQOS se spíše, než elektronické cigaretě podobá té klasické. Principem zařízení je nahřívání tabáku na takovou úroveň, aby ještě nehořel, ale aby se z něj zároveň odpařoval nikotin, který uživatel následně vdechuje.

Výhody určitě nemusíme dlouho popisovat. Jelikož nedochází ke spalování a netvoří se ani dým, je celé toto zařízení méně škodlivé vašemu zdraví.

 

Kolik IQOS stojí?

Samotný provoz IQOS vyjde zhruba stejně jako kouření běžných cigaret. Krabička (nahrazující 20 cigaret) vyjde na 100 korun, karton pak na zvýhodněných 900 korun. Napařovací zařízení v sadě se zvýhodněným prvním kartonem náplní HEETS stojí necelé 2000. Zařízení není jednorázové, takže poté už dokupujete jen samotné náplně.

Je tedy nutné říct, že IQOS není určen primárně pro ty, kteří chtějí ušetřit finance, ale pro ty, kteří chtějí ušetřit zdraví.

 

Kdo za tím stojí?

Cigaretu IQOS vyvinul tabákový gigant Phillip Morris, který už dlouhá desetiletí zásobuje trh nejen cigaretami, ale také inovacemi. V 50. letech patřily první cigarety s filtrem právě tomuto koncernu.

V ČR je zařízení IQOS dostupné od června roku 2017 a k dostání jsou tři základní druhy náplní HEETS. Liší se od sebe však jen intenzitou příchutě, obsah nikotinu je ve všech totožný.

 

Výhody a nevýhody IQOS

+ Chuť čistého, opravdového tabáku

+ Žádné spalování

+ Výrobek největšího tabákového koncernu na světě

– Vyšší prvotní investice

 

Komentáře