Zákazníci si čím dál častěji uvědomují, jak je důležité sázet více na přírodu a vynechávat chemii. To samé platí i o zubních pastách. Co vlastně obsahují?

Přírodní zubní pasty jsou vyrobeny z kvalitních přípravků. V následujících řádcích vám ukážeme, co může taková zubní pasta vlastně obsahovat a jaké jsou účinky daných látek.

Méně pění

Přírodní zubní pasta se od té klasické, plné chemie, výrazně liší. I v některých přírodních pastách ale můžete vidět látky, na které narazíte i u klasických past. Jde především o některá sladidla, pěnidla, abrazivní částice nebo konzervanty. Jak už ale samotný název napovídá, veškeré tyto látky jsou přírodního původu.

To můžete vidět například na pěnících látkách. Pěnící látky vyrobení z přírodních extraktů nejsou tak pěnivé jako ty chemické. Na druhou stranu ale vyčistí vaše zuby šetrně a bez rizika vzniku alergické reakce nebo jiných nepříjemných problémů.

Antibakteriální účinky

U zubních past je zásadní především jejich chuť. I proto se do přírodních zubních past přidávají vonné a chuťové složky. Ty současně i konzervují a jsou používány jako éterické oleje. Nejčastěji se tak používá například éterický olej z máty peprné, ale také další oleje jako je například hřebíček, oregano, tymián nebo rozmarýn. Aby se následná chuť doladila, je potřeba použít také sladidlo. Výrobci nejčastěji sahají po březovém cukru nebo stévii.

Přírodní zubní pasty ale samozřejmě musí umět také kvalitně vyčistit. Pro hojivé a antimikrobní účinky tedy většina výrobců sahá po esenciálních olejích z různých bylin. Najdete i zubní pasty s přídavkem kurkumy, která je pro své antibakteriální účinky známá po celém světě. V některých případech jsou součástí také různé extrakty z bylin a fluorid sodné. Některé zubní pasty ale fluorid sodný nepoužívají vůbec, případně v množství sníženém na absolutní minimum.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015