Rakytník řešetlákový je velice známý a oblíbený stříbrný keř, kterého si lze všimnou zejména vždy na podzim, kdy je obsypaný svítivě oranžovými bobulemi. Jeho obliba však nespočívá pouze v jeho kráse, ale také v léčivých účincích bobulí, které obsahují velké množství prospěšných látek pro lidský organismus.  Šťáva z rakytníku tak nachází významné uplatnění v přírodní medicíně.

Rakytník řešetlákový obsahuje více vitamínu C než citrusové plody

Rakytník řešetlákový je ceněný především jako přírodní zdroj vitaminu C, kterého obsahuje zhruba 20 krát více než pomeranč. Z tohoto důvodu často nese označení „citrusovník severu“, jelikož ho lze najít díky mrazuvzdornosti i v severnějších oblastech naší planety. Kromě vitaminu C obsahuje také další vitamíny, jako E, A, D, K a vitamíny skupiny B. Bobule rakytníku jsou mimo jiné též zdrojem biologicky aktivních látek a řady minerálů, jako je železo, hořčík, vápník, zinek či fosfor.

Rakytník sníží únavu a odbourá stres

Díky vysokému obsahu vitaminu C se šťáva z rakytníku podílí zejména na posílení imunitního systému a snížení pocitu únavy. Jde také o významný antioxidant, jenž chrání buňky lidského těla před volnými radikály. Obsažené látky v rakytníku se podílí také na odbourávání stresu a podpoře kardiovaskulární systému. Pozitivní vliv má i na lepší trávení, snížení hladiny cholesterolu v krvi a zdravou pokožku. Často tak nachází uplatnění jako preventivní prostředek proti stárnutí.

100% přírodní rakytníková šťáva

Pokud nemáte rakytník na své zahradě, či nechcete ztrácet čas výrobou rakytníkové šťávy, pak stačí navštívit e-shop Herbavis. V tomto e-shopu najdete 100% přírodní rakytníkovou šťávu RokiVital, která neobsahuje žádná sladidla, konzervanty či jiné umělé přísady. Díky šetrné výrobě si navíc šťáva z rakytníku uchovává velké množství vitamínu C. Po otevření vám šťáva z rakytníku vydrží zhruba 1 měsíc, avšak nespotřebovanou šťávu můžete i zamrazit, aniž by došlo ke ztrátě vitaminu C.

Komentáře