Miliony lidí po celém světě si nedovedou představit den bez toho, aniž by si jej hned ráno zpříjemnili hrnkem voňavé čerstvé kávy. Kromě pořádného nakopnutí vám poskytne i řadu zdravotních benefitů jako například to, že slouží jako skvělá prevence před vznikem demence a cukrovky druhého typu. Nicméně pokud za den překročíte zdravé množství, což je zhruba 400 mg, může vás potkat i řada negativních vedlejších účinků, mezi které patří třeba svalový třes, nespavost a nervozita.

Kvůli nim byste se pak museli se svým oblíbeným kávovým rituálem rozloučit, což není tak úplně jednoduché. Pravdou však je, že úplně postačí, když kompletně nebo alespoň částečně přejdete na alternativu klasické kávy, kterou je zelená káva. Nejenže chutná velmi dobře, ale také se snadno připravuje a přináší s sebou plno pozitivních účinků na zdraví vašeho organismu. Které to jsou?

1.  Pomáhá s hubnutím

Pokud si každý den dopřáváte několik hrnků kávy kvůli jejím účinkům na hubnutí, pak vás jistě potěší, že u zelené kávy je dostanete také. Stejně tak jako klasická káva, i ta zelená dokáže podpořit metabolismus, čímž usnadňuje spalování tuků a vy ve výsledku hubnete mnohem rychleji. Příprava zelené kávy je navíc velice jednoduchá. Mletá zrna jen zalijete horkou vodu tak jako čaj a zhruba po pěti minutách je scedíte a pak už můžete pít.

2.  Dodává tělu spoustu antioxidantů

Další velkou výhodou zelené kávy je to, že je doslova nadupaná antioxidanty. Obsahuje jich dokonce mnohem více než zelený čaj, který se v tomto ohledu považuje za naprostou jedničku. Antioxidanty chrání tělo před útoky volných radikálů, jejichž vysoká akumulace přivádí tělo do takzvaného oxidačního stresu. Ten pak způsobuje závažné poškození organismu, které může vést k řadě onemocnění, jako je cukrovka druhého typu, rakovina nebo různé srdeční choroby. Chcete-li tedy těmto problémům předejít, zelená káva pro vás bude přesně to pravé.

3.  Redukuje vypadávání vlasů

Sníte o krásné, dlouhé hřívě, ale kvůli padání vlasů se vám nedaří tohoto cíle dosáhnout? Pak je opět na místě začít pít zelenou kávu. V ní obsažené látky totiž nepomáhají jen s vypadáváním vlasů, ale taky podporují jejich růst, takže zabijete hned dvě mouchy jednou ranou. Extrakt ze zelené kávy se proto často využívá k zabránění plešatění jak u mužů, tak i u žen.

4.  Snižuje cholesterol a krevní tlak

Zelená káva však nepřinese užitek jen vašim vlasům, ale také celému krevnímu oběhu. Podle studí totiž obsahuje látku, která se velmi podobá aspirinu, a tak přirozeně rozpouští krevní sraženiny a reguluje krevní tlak. Mimo to můžete pitím zelené kávy také snížit hladinu LDL neboli špatného cholesterolu v krvi, který bývá nejčastější příčinou selhání srdce.

Sdílet
Předchozí článekAURA
Další článekHOROSKOP NA SRPEN 2019

Komentáře