V případě, že trpíte různými dýchacími potížemi, případně vás trápí jiné zdravotní problémy, může to být způsobeno zejména špatným vzduchem, v němž žijete. Právě nečisté ovzduší stojí za rakovinami a dalšími nemocemi. Proto by každý z nás měl dělat co nejvíce pro to, aby se do ovzduší nevypouštěly škodlivé látky. Přispět k tomu může třeba i přechod na jiný typ paliva. Výhodným řešením se jeví dřevěné brikety.

Pakliže doma používáte kotel na tuhá paliva, dá se topit ledasčím. Klasikou vždy bylo uhlí, to však dnes už patří takřka k zapovězeným druhům paliv, neboť je velmi škodlivé. Když už, tak je lepší zvolit speciální upravované uhelné brikety. Daleko ekologičtější jsou však brikety ze dřeva.

Suché brikety dokážou hořet intenzivněji nežli běžné dřevo

Oproti běžnému nasekanému dřevu mají dřevěné brikety hned několik pozitivních vlastností. V první řadě jsou už při nákupu dokonale usušené a připravené pro použití v kotli. Díky zcela minimální vlhkosti a absenci různých umělých pojiv při jejich spalování dochází ke vzniku jen velmi malého množství škodlivých látek, jež unikají do ovzduší. Nedochází tak k onomu zbytečně velkému zatěžování životního prostředí. Navíc mají vysokou výhřevnost a není zapotřebí tohoto druhu paliva spotřebovat tolik, jako je tomu třeba v případě klasického nasekaného dřeva z lesa. Průměrná domácnost, která žije v rodinném domě, za celou topnou sezonu spotřebuje jen kolem 5 tun paliva.

Příznivá cena předurčuje dřevěné brikety pro užívání během celé sezony

Dřevěné brikety vás rozhodně finančně nezruinují. Jedna paleta, která vám vydrží minimálně na několik týdnů, nyní stojí cca 5 – 6 tisíc korun. Dá se navíc objednat a zakoupit online i s dopravou až k vám domů, takže nemusíte řešit, kam si pro palivo budete muset dojet. Na výběr je přitom obvykle z několika druhů dřevin, jež se pro výrobu briket používají. Hlavně jde o smrk, dub a buk.

Komentáře