Uvažujete o pořízení nových sluchátek, díky nimž byste mohli poslouchat svoji oblíbenou hudbu během cest, v zaměstnání, zkrátka kdekoliv, když budete mít chuť? Pak vězte, že na trhu dnes najdete spoustu variant těchto doplňků k chytrým mobilním telefonům, tabletům, notebookům či MP3 a MP4 přehrávačům.

Drátová sluchátka

Klasická sluchátka, jež jsou spojena s telefonem pomocí kabelu, jsou vhodná hlavně pro méně náročné uživatele, případně pro ty z vás, kteří nemají telefon s možností připojení pomocí bluetooth. Jejich výhoda spočívá především v nízké pořizovací ceně, nejlevnější modely se dají zakoupit i pod 100 Kč. Nevýhodou je pak samozřejmě omezená možnost pohybu, protože zařízení, jež je s nimi propojeno, musíte mít neustále při sobě. Kabel většinou mívá lehce přes 1 metr.

Bezdrátové varianty

V současnosti jsou mnohem žádanější bezdrátová sluchátka. I zde lze najít několik variant. První představují bluetooth sluchátka, jejichž špunty jsou vzájemně spojeny krátkým kabelem. Ten si snadno dáte kolem krku, takže už vás příliš nelimituje.

Druhou možností jsou pak bluetooth sluchátka, která se skládají pouze ze samotných špuntů do uší. Prodávají se s krabičkou, která funguje také pro nabíjení. V případě, že zvolíte tyto modely, je dobré si všímat především toho, zda vám padnou do uší. Dalším parametrem při výběru je pak jejich výdrž. Kvalitní bezdrátová sluchátka by měla na jedno nabití vydržet minimálně 5 hodin. V neposlední řadě záleží na dosahu. Běžně mají bluetooth sluchátka dosah minimálně 10 metrů.

Sluchátka přes hlavu

Řada uživatelů stále nedá dopustit na robustní sluchátka, která jsou spojena pevnou konstrukcí přes hlavu. Výhodou je zde prakticky vždy velmi intenzivní zvuk, díky němuž vás nijak neruší okolní hluky. Musíte však počítat s tím, že zaberou dost místa, oproti bezdrátovým sluchátkům do uší se vám pravděpodobně nevejdou jen tak do kapsy.

Všechna bluetooth sluchátka se dají propojit na přenosné reproduktory, které si s sebou rovněž můžete vzít třeba na dovolenou.

Komentáře