Poslední týdny jsou velmi krušným obdobím. Nikdo z nás si ani ve snu nedokázal představit zavření hranic, omezení prodeje a risk ohledně měny. Hodnota koruny značně kolísá, nestabilní jsou i jiné měny. Co s tím? Investice do zlata se jeví jako velmi dobré řešení.

Proč právě zlato?

V momentě, kdy je investiční zlato velmi dobrou komoditou, nezbývá, než o takovéto investici uvažovat. Ještě před několika měsíci se zdálo, že cena zlata neúprosně klesá, dnes se však ukazuje pravý opak. Investiční zlato je na nejvyšších hodnotách za poslední roky. Co to pro vás znamená? Stačí si uvědomit, že cenné kovy jsou nenahraditelné. Pak je logické, že jejich hodnota v době krize prostě musí stoupat. A o zlatě to platí dvojnásob, jde o nejdůležitější a nejcennější komoditu na světě.

V tuto chvíli tedy platí, že investiční zlato je ideální komoditou, do níž lze investovat. Nikdy nevíte, co se stane v příštích měsících. V důsledku krize kolem nového viru koronaviru se může stát, že investiční zlato získá ještě více na své hodnotě. Cenné kovy totiž nepodléhají žádnému DPH, inflaci a dalším negativním ekonomickým jevům.

Kde se dá investiční zlato pořídit?

Pořízení zlatých mincí a slitků není nic složitého. Nabízí je třeba společnost Zlaté mince Numismatika, která se specializuje na výkup zlata už dlouhá léta, tento obor provozuje již od roku 2003. Provádí prodej a výkup zlata od renomovaných společností a rafinérií, jako jsou Argor Heraeus, Agosi, Credit Suisse, Degussa, Johnson & Matthey, případně Meule., Heraeus Hanau, Metalor, Munze Osterreich, PAMP, Perth Mint, Rand Rafinery, Royal Canadian Mint, Sempsa, Umicore, Valcambi, a UBS.

Investiční zlato je v době celosvětové krize jednou z možností, jak uchovat hodnotu peněz. Jinými slovy, pokud nechcete přijít o své peníze, je investice do zlata jedním z efektivních řešení.