Není jen pro studenou kuchyni, ale můžete na něm i smažit a péci, přesně tolik se dá říci o věhlasné pýše středomořských kulinářských receptů – olivovém oleji na všechny způsoby – který pohladí zažívání a bude prospěšným i při hubnutí. Protože si ho vychutnáte v rizotu, čokoládovém dortu i společně s rybami, nabízí se tisíc a jedna možnost, jak si udělat večeři s partnerem zase o něco hezčí. Nebo naopak chystáte rodinnou oslavu? I tady se uplatní olivy v tekutém stavu, zvláště ty, na jejichž kvalitu nedají dopustit ani nároční Němci.

Zkuste změnu v kuchyni, budete si ji pochvalovat

Nikdo netvrdí, že musíte odložit máslo a slunečnicový nebo řepkový olej, ale právě olej z oliv je ještě o několik tříd lepší – nejen po stránce chuti, ale především pak, pokud vás zaujalo zdravé stravování. Stačí doslova pár kapek denně a ucítíte brzy rozdíl, nejen v ohledu zažívání, ale také kvalitě vlasů a duševním rozpoložení. Olivy vznikají v místech, kde hřeje slunce, nespěchá se a život plyne příjemným tempem, jako by si z tohoto usměvavého prostředí něco vzaly a přenesly to až do našich domovů. Olivový olej má sám o sobě tolik zdravotních benefitů, že bychom je najednou asi všechny jen tak nevyjmenovali. Máte cukrovku, přebytečná kila nebo problematické zažívání? Nevadí, právě tento olej je vhodný i při dietách, dokáže prospět játrům a žlučníku, potěšíte s ním i střeva.

Chorvatská kvalita ověnčená řadou medailí

Nejen současný fotbalový tým kolem Luky Modriče sbírá v Chorvatsku medaile. Například takový olivový olej na rizoto – Chiavalon Ex Albis – je držitelem mnoha prestižních mezinárodních ocenění. Magazín Flos Olei jej dokonce v roce 2008 uvedl v žebříčku patnáctky nejlepších olivových olejů na světě. V konkurenci Andalusie, Kréty nebo Itálie skutečně skvělý výsledek, že? Snad jako pro Modriče a spol. proti Španělsku, Francii a Anglii ve zmíněném sportu hraném ideálně s kulatým nesmyslem poblíž chodidla.

Komentáře