Pokud jste se pustili do rekonstrukce koupelny, neměli byste opomíjet ani detaily, jako je elektroinstalace. Přestože se nejedná o nikterak designovou záležitost, hraje velice důležitou roli, a to z praktického hlediska. Ventilátor odvádí vlhkost, topné infrapanely ihned vytopí místnost, osoušeče rukou nahradí ručníky.

Ventilátor

Hlavním úkolem ventilátoru je zajistit kvalitní výměnu vzduchu v koupelně. Odvádí vlhkost, mastnotu, ale také prach, a proto se dají zakoupit nejen koupelnové, ale i kuchyňské varianty. Koupelnový ventilátor je možné vybavit i dalšími funkcemi a prvky, jako jsou časový spínač, zpětná klapka a podobně.

Osvětlení

Velice důležitým prvkem každého prostoru je osvětlení. Ideální volbou je přímo specifické koupelnové osvětlení odolávající vlhkosti. Dávejte si pozor na to, aby nebylo světlo příliš ostré, protože ve vaně máte relaxovat, a takovou atmosféru navodí správně zvolené osvětlení. Samostatnou kategorii tvoří bodovky, které se většinou instalují nad zrcadlo.

Topné infrapanely

Pro okamžité vytopení místnosti se používají topné infrapanely. Jsou vhodným doplňkem k podlahovému vytápění i akumulačním kamnům či klasickému radiátoru. Vyznačují se úsporností i pěkným vzhledem. Zakoupit se dají nástěnné či samostatně stojící infrapanely.

Osoušeče rukou

Přemýšleli jste někdy nad tím, že namísto klasických ručníků pořídíte osoušeč? Dávno jsou pryč doby, kdy se osoušeče rukou používaly jen na veřejných toaletách. Stále více lidí si je pořizuje i domů.

Topné rohože a kabely

Závěrem nesmíme zapomenout na topné rohože a kabely, jež nacházejí uplatnění při budování podlahového vytápění. Topná rohož je vhodná do koupelny, kuchyně, ale i chodby. Tak neváhejte a podívejte se od pestré nabídky e-shopu E1.cz, kde najdete všechny výše uvedené produkty.

Komentáře