Staré známé rčení praví, že zdraví je k nezaplacení. To je jistě pravda, nikterak z toho ovšem neplyne, že jeho udržování musí člověku nutně zruinovat peněženku. Zdraví lze tužit jak aktivitami, které nestojí vůbec nic, tak prostřednictvím vitamínů a dalších potravinových doplňků. I ty lze ale pořídit výrazně levněji, než by se mohlo na první pohled zdát. Jak tedy na zdravý, a přitom levný, život?

V zdravém těle zdravý duch

Zajímavostí známého sokolského hesla je, že funguje i obráceně. Dobrá nálada a život bez zbytečného stresu se pozitivně projeví i na tělesné kondici. Tu můžete navíc podpořit i cvičením a otužováním, a nemusí mít hned podobu hodin strávených v posilovně či lednové koupání v řece.

I procházka krajinou a pobyt na čerstvém vzduchu splňují parametry příznivé fyzické aktivity a činností k posilování imunity. Pokud si procházku navíc trochu ztížíte výstupem na rozhlednu či místní vyhlídku na kopečku, jízdou na kole či in-line bruslích, rekreačním lyžováním apod., vaše tělo z toho bude jen profitovat.

Zdravá strava a pomoc v podobě vitamínů

Nedílnou součástí snah o dobrý zdravotní stav je správná dieta. Ta by měla být vyvážená a bohatá na vitamíny, minerály a stopové prvky. I zdravé tuky a cukry jako zásobárna energie mají v jídelníčku místo.

Zvláště v době zvýšeného rizika nákazy některou infekční nákazy (a nemusí jít zrovna o globální pandemii koronaviru) však nemusí ani sebelepší dieta poskytnout tělu dostatek všech potřebných složek. V tu chvíli se ke slovu dostávají potravinové doplňky a další dodatečné zdroje tělu prospěšných látek.

Takových je na trhu celá řada a není snadné se v nich vyznat. Navíc výrobci často nasazují jejich cenu poměrně vysoko a jejich pořízení tak není vždy levnou záležitostí. Významnou úsporu však mohou přinést nejrůznější slevové a promo akce (např. Myprotein slevové kupóny), díky kterým na doplňcích můžete ušetřit opravdu hodně peněz.

Není náhoda, že podobné akce často využívají jak rekreační, tak výkonnostní sportovci. I pro ně jsou tyto slevové akce (někdy si přitom stačí projít jen akční leták Tesco) vítaným způsobem úspory peněz.

Zdroj obrázku:

Elenadesign / Shutterstock.com


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015