Obliba wellness hotelů v poslední době stoupá. Víkend strávený tou správnou formou odpočinku vás totiž dokáže nadopovat takovou dávkou energie, která vám notně zvýší vaši výkonnost, a to nejenom tu pracovní.

Důvodů, proč bychom měli pravidelně odpočívat, je několik. I odpočívat se ale, jak se shodují odborníci napříč obory, musí umět. Svůj klid potřebuje naše tělo i mozek. Když mu ho dopřejeme, začne nám jakoby nabízet řešení, která si před tím pečlivě střežil. Jak toho dosáhnout? Ulrich Salbel ve své knize Umění zahálky aneb rozkošné nicnedělání doporučuje tzv. příležitostné nicnedělání. Zkrátka po nějakou dobu nic nedělat. Podstatou odpočinku je podle autora zastavení se a uvědomění si, co je v životě důležité. A kde se nejlépe o životě přemýšlí? Doma, kde na vás na každém rohu číhá nějaká povinnost, to rozhodně není. Vyrazte za odpočinkem do nějakého kvalitního wellness hotelu. My osobně doporučujeme wellness hotel Kamzík.

Program na zimu i léto

Hotel je zasazený v překrásné krajině Jeseník v obklopení moderních sjezdovek, běžkařských drah i turistických stezek. Program tu tedy najdete jak v zimě, kdy můžete lyžovat, tak v létě, které můžete zasvětit pěším tůrám či výletům na kolech. Věřte, že čerstvý horský vzduch s vámi ve kteroukoliv roční dobu udělá hotové divy. Velmi pestrá je i hotelová nabídka sportovního vyžití. Přímo v areálu se nachází posilovna, tělocvična, bowlingová dráha, zahrát si zde můžete ping-pong, tenis i badminton. Své volné dny tu zkrátka můžete prožít opravdu aktivně.

Po sportu zasloužený odpočinek

A po náročném dni v horách či po sportovním vyžití vás čeká odměna v tom pravém slova smyslu. Naleznete ji v místním moderně vybaveném wellness centru s krytým vyhřívaným bazénem a vířivkou. Zkrátka nepřijdou ani milovníci saunování – hotel disponuje nejenom finskou a parní saunou, ale i infrasaunou, což ho tak řadí mezi mezi přední wellness hotely v Jeseníkách. Báječným relaxačním zážitkem je i whirpool se světelnou terapií, pro přemýšlení o životě přímo ideální místo. Stejně jako masážní stůl, na kterém se budete rozplývat blahem při některé z nabízených masáží, ať již klasické celkové, či částečné. Taková masáž chodidel vás doslova přivede do sedmého nebe. A přepracovaným workoholikům určitě pomůže protimigrenová masáž hlavy a šíje. No, nechcete se sebrat a hned se vydat na cestu? My tedy ano. Hotel Kamzík totiž udělá všechno pro to, abyste se do něj měli důvod vrátit.