Výraz kašel v mnohých lidech navodí nepříjemné pocity. Není se čemu divit. Jeho záchvaty mohou být velmi nepříjemné fakticky kdykoli. Především v zaměstnání může způsobovat horké chvilky každému člověku, který potřebuje aktuálně mluvit, anebo být naopak úplně zticha a poslouchat. Stejně tak jsou únavné záchvaty kašle v nočních hodinách. Absence spánku se jak u dětí, tak i u dospělých musí jednoznačně negativně projevit. My se v následujících řádcích zaměříme na 4 tipy, jež pomohou s kašlem bojovat.

Domácí prostředky proti kašli

Již naše babičky si dokázaly s kašlem bez problémů poradit. Důkazem budiž tradiční recepty, jež se zachovaly. Výbornou volbou je zejména kvalitní med od včelaře. Ten se nejčastěji míchá se skořicí. Pro mnohé je zaručeným lékem na kašel med smíchaný s jemně nakrájenou cibulí. Pozřít ovšem tuto lahůdku dokáže jen někdo. Výborné je dát dohromady právě med, kurkumu, skořici a také černý pepř. Vznikne směs, jež by měla zaručeně účinkovat.

Dostatek spánku a hydratace

Kolik hodin denně spíte? Jestliže doba vašeho efektivního odpočinku nepřesahuje cca 6 hodin, pak se soustřeďte na to, aby se vám podařilo ji natáhnout. Nezapomínejte ani na dostatečnou hydrataci. Na mysli nemáme pouze dostatečný pitný režim, ale především koupele či dlouhou sprchu.

Horké čaje a vývar

Takový horký vývar dokáže doslova divy. Pomůže člověku při únavě a dodá dostatečné množství potřebné energie. Určitě není od věci přidat do vývaru také antivirotika. Našim tipem jsou tradiční asijské houby shiitake.

Speciální přípravky

Jinak existují speciální přípravky na vlhký i suchý kašel (http://www.ambrobene.cz/suchy-kasel.php). Třeba přípravek Ambrobene umí velmi účinně bojovat hlavně se suchým kašlem. Jedná se o roztok, který je určený k perorálnímu použití, hodí se ale i k inhalaci.