Pandemie koronaviru omezuje životy lidí na celém světě již téměř dva roky. Z počátku se drtivá většina obyvatel České republiky chovala maximálně zodpovědně a dodržovala veškerá pravidla, po dlouhých obdobích omezení se však začínají ve společnosti stále silněji projevovat negativní nálady. Lidé jsou unavení, frustrovaní, nevidí světlo na konci tunelu. Očkování ani nové léky nepřinesly očekávanou úlevu, epidemie se intenzivně šíří, solidarita se vytratila. Je však na místě vytrvat a chovat se zodpovědně.

Pravidelné testování dokážet odhalit nákazu včas a zamezit jejímu komunitnímu šíření

Testy, které dokáží rozpoznat koronavirus, hrají v boji se zákeřnou nemocí zásadní roli. Právě díky nim lze odhalit nakaženého dříve, než roznese infekce mezi další lidi. Testovací centra však mají omezenou kapacitu a sehnat termín včas může být obtížné. Navíc si v současnosti musí testy většina lidí hradit z vlastní kapsy, zdarma je od listopadu mají pouze děti, očkovaní a ti, kteří by se neměli očkovat ze zdravotních důvodů. Pokud do těchto skupin nepatříte, máte nárok pouze v případě, kdy vás na něj pošle lékař nebo vás vytrasuje hygiena. V ostatních případech musíte platit částku, která pro mnohé není zanedbatelná. Naštěstí je tu ještě jedna možnost – antigenní testy určené pro domácí použití.

Antigenní testy si můžete koupit v lékárně. Jde to dokonce i přes internet

Chystáte se na návštěvu k prarodičům a nechcete jim nevědomky donést covid? Řešením je udělat si předem antigenní test. Pořídíte jej i za méně než 40 Kč, což je částka, kterou si za bezpečí svých blízkých zaručeně můžete dovolit utratit. To samé samozřejmě platí, i když plánujete rodinnou oslavu, setkání s přáteli, nebo se jen necítíte dobře. Antigenní testy vám pomohou odlišit covid od obyčejného nachlazení a zaručí vám klidné svědomí.

Komentáře