Zvýšený, či dokonce vysoký podpatek, malý prostor pro prsty, zúžená špička a tuhá podrážka. Takovou podobu v mnoha případech má tzv. „konvenční“ obuv, s níž se setkáváme v běžné obchodní síti. A kterou nosí (či nosila) většina z nás.

Alespoň do té doby, než se ohlásily první zdravotní problémy v podobě bolestí páteře, kloubů, vbočeného palce a zborcené klenby. To jsou diagnózy, které si pacientky z ordinací ortopedických lékařů odnášejí nejčastěji. A na nichž má nošení nevhodné obuvi lví podíl. Jejich léčba nebývá lehká, ani krátká. A mnohdy se neobejde bez náročného chirurgického zákroku. A bez nošení zdravé, či chcete-li zdravotní obuvi.

Parametry zdravotní obuvi

Tedy obuvi, která noze v první řadě zajistí nezbytnou stabilitu a s ní i nezbytnou podporu klenby. Obuv s pružnou a ohebnou podrážkou, kulatou špičkou a dostatečným prostorem pro prsty. Konkrétní model však vybírejte i s přihlédnutím k povolání, které vykonáváte.

Protiskluzová, antistatická a korková

Obecně by se dalo říci, že čím déle stojíte na nohou, tím kvalitnější, a především zdraví prospěšnější obuv byste měli nosit. Pro pohyb na keramických dlaždicích (do kuchyní, potravinářských provozoven a zdravotnických zařízení) je obecně vhodná zdravotnická obuv protiskluzová. Pracovníci v laboratořích a chirurgové by zase měli být vybaveni obuví antistatickou, popřípadě korkovou.

Zdravotní obuv dámská i pánská

Hned několik modelových řad velmi pohodlné zdravotní obuvi najdete například na e-shopu pp.servis.cz. Vaší pozornosti by neměla uniknout pružinová obuv Primavera se zabudovanou pružinou v patní části, která snižuje tlak na svaly i klouby, čímž přispívá ke správnému držení těla. Modely značky Oxypas zase k podlaze přilnou díky tzv. antistatickému bodu. V nabídce však najdete i unikátní zdravotní pantofle Abeba s antibakteriální úpravou a antistatickou podrážkou. V kategorii zdravotní obuvi však najdete i modely oblíbené značky Crocs. Tedy obuv, která nejenom prospěje chodidlům, ale i zaujme na první pohled.

Udělejte pro své zdraví to nejmenší a vyzkoušejte si moderní zdravotní pantofle na www.pp-servis.eu/zdravotni-obuv.

Komentáře