Magnetoterapii většina z nás alespoň z doslechu zná, a mnoho z nás ji už v životě z nějakého důvodu využila. Uplatnění nachází u žen i mužů různých věkových kategorií a díky jejím příznivým účinkům je využívána v mnoha oblastech medicíny. Umí pomoci i tam, kde byste to možná nečekali.

Magnetoterapie pro ty, které trápí cukrovka

Cukrovka neboli diabetes, postihuje jedince různého věku. Nezřídka trápí obézní osoby, ty, jež dlouhodobě holdovali přemíře cukru ve stravě, vyskytuje se generacemi napříč mnoha rodinami, ale objevuje se i u těch, u nichž bychom to nečekali, děti nevyjímaje.

Díky cukrovce může dojít k chronickým změnám v nervových vláknech a drobných cévách. Diabetes přináší i komplikace, jako je onemocnění ledvin, poškození zraku, neuropatii a mnohé jiné.

Magnetoterapie nemá při cukrovce vliv na vlastní produkci inzulínu, ale i tak je její dlouhodobé užívání u diabetiků značně přínosné. Umí zmírnit všechna sekundární postižení, a to díky protidegenerativním působením na nervovou tkáň, vazodilatačním efektem na drobné tepny a kapiláry, umí oddálit a snížit četnost a závažnost diabetických komplikací, zlepšit kvalitu života. Její skvělý vliv je patrný i při hojení bércových vředů a jiných cévních komplikací u osob s diabetem.

U diabetiků je velmi důležité upravit stavu i životní styl. Tu a tam je dobré použít i přírodní metodu půst. Díky půstu může organismus odpočívat, energii, kterou by běžně investoval do trávení, může vložit do regeneraci, očisty, spotřebování toho, co nepotřebuje. Při půstu tělo začíná velmi rychle provádět samočistící proces. Už první den můžete zaznamenat znečištění sliznice dýchacího ústrojí, jazyk pokrytý bělavým povlakem, dech může mírně páchnout, moč je zbarvená, vyplavuje usazeniny, i tlusté střevo provádí očistu. Je to přirozený prospěšný proces.

Usnadněte si život s magnetoterapií

Pocit pálení a brnění nohou je velmi nepříjemný. Přidává se i snížená citlivost, svalová slabost, nejistota při chůzi, bolest a křeče svalů. To vše při nemoci zvané polyneuropatie. Je potřeba ji léčit, jinak přináší větší a větší omezení a může vést až k invaliditě. Přijít může při cukrovce, nadměrném požívání alkoholu, autoimunitních stavech, bakteriálních a virových infekcích, poruchách kostní dřeně, dědičnými poruchami…

Pro všechny typů polyneuropatie znamená magnetoterapie ideální podpůrnou léčbu. Působí protizánětlivě, snižuje bolest, zlepšuje prokrvení a metabolismus v tkáních, modifikuje imunitní systém a reakce, podporuje okysličení tkání a regeneraci poškozených tkání a nervů.

Magnetoterapii lze provádět i doma, což pomáhá všem pacientům. Vyzkoušejte ji a pomozte si k lepšímu zdraví co nejdříve.

 

Komentáře