Jen málokterá lokalita kolem Prahy se může pyšnit tak dobrou polohou. Újezd u Průhonic těží nejen z nedalekého Průhonického parku, ale také z blízkosti do centra Prahy. Kdo hledá bydlení, které v sobě spojuje klid, prostor a zároveň dostupnost do hlavního města, pak ho právě našel.

Díky výbornému zázemí je Újezd v Průhonic často v hledáčku zájemců o bydlení i developerů. Na prodej ale dlouho žádný byt ani dům nezůstane. Aktuálně se tu dokončuje projekt Park Újezd, který zahrnuje několik luxusních vil. Park Újezd klade důraz na vzdušnou architekturu a modernost bydlení v respektu k původní zástavbě.

Jedna z nejkrásnějších zelených ploch Prahy i Evropy

Újezd u Průhonic sousedí v těsné blízkosti s Průhonickým parkem, který je chráněný jako památka UNESCO. Naprosto jedinečný prostor plný vzácných rostlin, divokých zákoutí i pěstěných zámeckých zahrad nadchne každého milovníka přírody. Zámecký park je nádherný v každém ročním období a skýtá ideální útočiště pro rodiny, běžče či páry na procházce.

Blízko Průhonického parku se rozkládá Dendrologická zahrada. Tato výzkumná instituce funguje jako botanická zahrada, působí v oblasti životního prostředí a schraňuje jedinečnou sbírku okrasných dřevin. Stará se také o vzdělávání veřejnosti, takže v průběhu roku pořádá mnoho výstav a akcí.

Tím ovšem výčet přírodního bohatství Újezdu u Průhonic nekončí. Na Průhonický park navazuje přírodní park Botič-Milíčov a Milíčovský les, plný rybníků, lesních hřišť, altánů a chráněných květin i živočichů. Skrze něj můžeme dojít až do dalšího lesoparku, tentokrát toho Hostivařského. Tomu dominuje přehrada, kde se dá v létě koupat. Tento zelený komplex milují mimo jiné sportovci, protože nabízí dlouhé trasy pro kolo, běh i brusle.

Auto můžeme nechat doma. Do centra se dostaneme rychle i v MHD

Újezd u Průhonic leží v katastru Prahy 4 a má skvělou dopravní dostupnost nejen autem. Autobusem se tam dostaneme od metra C Háje za pár minut. Jen málo míst v okolí Prahy může vyzdvihnout tak skvělé a rychlé spojení do centra bez nutnosti jet autem.

Kdo se přesto raději přepravuje ve vlastním, určitě ocení napojení na silnici 5. května, která nás do patnácti minut zavede až na I. P. Pavlova a Václavské náměstí.

Venkovský klid s obchodními centry na dosah

Venkovský ráz místních domů v čele s rybníkem ve středu této městské části působí uklidňujícím a útulným dojmem. Málokdo by hádal, že jsme jen kousek od hlavního města. Svou pohodou přitahuje hlavně rodiny s dětmi i lidi, kteří touží uniknout ruchu velkoměsta.

Zároveň ovšem máme blízko do obchodních center, takže si s nákupy nemusíme dělat starosti. Hned u metra Chodov najdeme obchodní dům Westfield, které se řadí mezi největší v České republice. Přímo u Průhonic je navíc k dispozici OC Čestlice a OC Spektrum.

Za společenským životem nemusíme do obchodních center. Přímo v Újezdu je na náměstí několik restaurací i potraviny. Tato městská část navíc pravidelně pořádá kulturní a sportovní akce, včetně plesů, stavění májky, dětského programu na Mikuláše či pálení ohňů o filipojakubské noci.

Fotbaloví fanoušci určitě ocení aktivní fotbalový klub SK Újezd. Vyžití tady najdou během fotbalových utkání nejen zkušení hráči, ale také děti.

Škola a školka přímo v Újezdě

Vedle restaurací v Újezdě můžeme využít prvotřídní služby okolních podniků. Na cestě do Průhonic si na kraji rybníka můžeme odpočinout v restauraci Hliněná bašta, kde kromě klasických pokrmů mají na jídelníčku i rybí speciality. Výborně se najíme i v centru Průhonic, kde si podle chutě můžeme zajít na italskou nebo indickou kuchyni.

Co se týče vzdělávání, v Újezdě můžeme děti svěřit do ZŠ Formanská nebo do soukromé Školky Macíček. V Čestlicích navíc můžeme využít česko-anglické školky, takže se neztratí ani jazykově nadané děti. Zkrátka nepřijdou ani čtyřnozí mazlíčci, protože nedaleko funguje výchova psů Skvělý pes.

Hledáte bydlení, které bude na dojezd Prahy? Čeho si životě mimo hlavní centrum nejvíce ceníte?