Lidské tělo je výkonný stroj, ale někdy může snadno dojít k jeho poškození. V takových případech, zejména pokud k nim dojde v pracovním prostředí, často hraje svou roli nepozornost a neopatrnost. Proto neberte své zdraví na lehkou váhu a pokud vám to pracovní předpisy ukládají, noste pracovní oděvy i ochranné pomůcky.

Proč nosit pracovní obuv? Poskytne pohodlí i bezpečí

Pracovní obuv se dělí do několika kategorií podle toho, pro jaká zaměstnání je určená. Jiné boty si každé ráno nazouvají zedníci na stavbě, jiné kuchaři a lidé pracující v potravinářském průmyslu. Všechny pracovní boty ale mají jedno společné – své nositele chrání a jsou navrženy tak, aby jim poskytly co největší pohodlí při práci.

Pracovní oblečení pro maximální ochranu při práci

Součástí některých zaměstnání jsou i pracovní oděvy. Jejich funkce je stejná, jako u pracovních bot. Zaměstnance chrání a snaží se jim nabídnout co největší komfort při práci. Příkladem takového pracovního oblečení jsou například ohnivzdorné oděvy, bez nichž je svařování a jiné úkony, které spočívají v práci s horkými materiály, životu nebezpečné.

Kvalita je důležitá

Jeden parametr by měly pracovní oděvy i obutí splňovat bez výjimky. Jaký? Kvalitu. Právě důraz na vhodný materiál, co je kvalitní, společně s prvotřídním provedením by měly být pro zaměstnavatele při výběru vhodného pracovního vybavení klíčové. Zdraví zaměstnanců je totiž vždy na prvním místě. Čím více může zaměstnavatel přispět ke snížení pracovních úrazů, tím lépe.

Nepodceňujte důležitost kvalitních pracovních pomůcek, oděvů i obuvi. Někdy to totiž mohou být právě tyto předměty, co vám zachrání život a ochrání vás před vážným pracovním úrazem. Dodržujte pracovní nařízení kvůli svému zdraví, ne proto, že to stanovují pracovní předpisy.

Zdroj obrázku: evgeny kondrashov / Shutterstock.com