Ne kvůli druhým, jen kvůli sobě

Trochu si zalapat po dechu a důkladně se nadechnout má spoustu kladných účinků. Celý organismus se propláchne okysličenou krví. Tím se podpoří schopnost přemýšlet, zvětší se objem plic a stabilizuje výkon srdce.

Pohyb stimuluje jak produkci, tak i vylučování různých hormonů, mezi ně patří i sexuální hormony. Tělesnou aktivitou můžete přecházet osteoporóze (odvápnění kostí) a posilovat imunitní systém. Nezapomeňte: lehké sportování napíná vazivo a posiluje svaly.

Vyhledejte si takový druh sportu, který vás bude bavit a odpovídá vašemu věku a tělesné konstituci.

Paleta nabídky je obrovská a sahá od plavání, tancování, cyklistiky přes turistiku a běhání až po strečink, aerobik, čchi kung nebo tchaj-ťi.

Procházejte dnem vzpřímeně, neboť kdo zpříma jde, stojí nebo sedí, automaticky vypadá větší a štíhlejší.

Nezáleží na tom, pro co se rozhodnete – připravíte tím dárek sami sobě: získáte větší radost ze života a budete zářit vitalitou.

Klidně a uvolněně

Připadá vám, že nejste ve své kůži? Tak to byste měli něco podniknout: dobře nadávkovaný stres, vzrušení a vztek sice patří ke všednímu dni, ale když převažují, vyvedou vás z míry a naruší vnitřní klid. Důsledkem je špatná nálada a napětí, nechuť a ztráta energie, zhoršení kvality života. Udělejte si pravidelně čas sami pro sebe a předcházejte disharmonii, protože nevyrovnanost deprimuje a následně vede k onemocnění. Jednoduchá dechová cvičení vestoje nebo vsedě mají často neuvěřitelný účinek: uvolní a osvěží.

Prudké vydechnutí při vzteku

Zlost se, bohužel, mnohdy nedá ventilovat, ale přesto musí ven. Jednoduchým trikem lze uvolnit blokády, dát křídla své energii a posílit vůli: ve stoji spatném a se vztaženýma rukama se pomalu a hluboce nadýchněte nosem až do břicha. Na několik vteřin zadržte dech. Pak se prudce předkloňte se stále vzpaženýma rukama a současně s hlasitým „ha“ vydechněte ústy. Znovu se pomalu nadechněte a narovnejte se. Cvik třikrát zopakujte.

Buďte v pohodě a načerpejte energii

Od této chvíle udělejte každý den něco pěkného jen pro sebe. Pečujte o své tělo a dopřejte mu blahodárnou teplou aromatickou koupel. Ponořte se při krásném filmu do jiného světa nebo se uvolněte při čtení nějaké zajímavé knihy. Naslouchejte své oblíbené hudbě, zažene nepříjemné pocity a otevře srdce. Klasická hudba uvolní a rozehřeje. Do tempa vás dostane typická taneční hudba. Příjemná vůně se bez okliky dostane přímo do centra pocitů a pozitivně ovlivní podvědomí. Zařiďte si obývací pokoj v harmonických barevných odstínech, nezapomeňte na krásné rostliny a květiny. To vše uklidňuje, uvolňuje a dodá vám nové síly.