Na první pohled maličkost, přesto velký problém – suché rty. Někoho trápí častěji, jiné méně. Určitě se však s tímto problémem někdy během života setká každý. Jak se mu vyhnout a jak jej řešit, pokud s ním již bojujeme?

Suché rty mohou mít mnoho příčin

Způsobí je nesprávná výživa a nedostatek některých vitaminů či minerálů. Mohou signalizovat nemoc i být následkem horečky. Objeví se, pokud používáme nevhodnou kosmetiku, nebo péči o rty zanedbáváme. Vysuší nám je sluníčko, mráz, ale třeba i suché prostředí v interiéru. V zimě rtům nesvědčí olizování a následné vystavení chladu. Prosušené vypadají nevzhledně, ochable, jsou bez barvy. Následně praskají, což bolí. Obvykle též krvácí. U lidí citlivých na vznik oparů se mohou aktivovat ložiska herpesu.

Rty potřebují péči

Babské rady doporučují na suché rty med. Možná je však lepší sáhnout po moderní medicíně. Med na rtech neprospívá zubům a lehnout si s touto medovou maskou do postele je téměř nemožné. O rty se přitom dá skvěle pečovat s moderními kosmetickými prostředky. Často až šokuje, co vše se pro péči o krásná ústa vyrábí. Díky této kosmetice jsou pak tak krásná, že nepotřebují ani rtěnku.

Naučte se používat masku na rty

Kvalitní rtěnky mohou mít na suché rty pečující účinky, ale dejte svým rtům ještě větší péči. Naučte se používat masku. Starostlivost v sobě zahrnuje nejen rty samotné, ale i jejich okolí. Na obojí je ideální maska na rty. Nechá se většinou působit kolem 15 minut a pak se odstraní. Masky bývají hydratační, s přírodními olejíčky, často s antiage účinky. I na již popraskaných a suchých rtech hned poznáte změnu. Dříve suché rty jsou jemnější, hebké, dostanou správnou barvu a působí objemněji.

Rtům prospívá i další péče

Rty si naši pozornost zaslouží jako jiné části pokožky. Proto je vhodné používat třeba speciální peeling k odstranění suchých a odumřelých buněk kůže. Účinná jsou též noční a denní séra. Vyživují, vyhlazují, samozřejmě hydratují a omlazují. Pokud chcete rty rovněž zvětšit, použijte vhodný make-up na zvětšení rtů.

Péče z Notino.cz

Pořiďte si vhodnou péči o suché rty. Nabídne vám ji Notino.cz. V sortimentu objevíte celou řadu kvalitních výrobků. Zajímavou je například sada Kiss&Care od Makeup Revolution.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015