Po TEP (totální endoprotéza) nebo ACL (plastika křížového vazu) si pacienti často půjčují motorovou dlahu, díky ní mohou pohodlně rehabilitovat i doma. V článku se dozvíte, proč se vyplatí si motodlahu vypůjčit, jaká je její cena a také, kde si ji objednat.

5 důvodů, proč se pronájem motodlahy vyplatí

  • Kdybyste si chtěli pořídit zcela novou motorovou dlahu, vyjde vás nový přístroj na 125 000 Kč bez DPH. Tato investice je pro pacienta často vysoká, a proto je výrazně výhodnější si motodlahu vypůjčit.
  • Pacienti motorovou dlahu potřebují několik týdnů. Pokud spočítáme cenu půjčovného, vyjde vypůjčení výrazně levněji.
  • Po vypůjčení motodlahu vrátíte zpět do půjčovny. Nemusíte se starat o servis či údržbu, ani motodlahu nemusíte prodávat do bazaru.
  • Vypůjčení přístroje je snadné. Vyplníte pouze objednávkový formulář, nebo zavoláte na telefonní číslo +420 241 403 520, +420 774 728 722 a domluvíte si půjčení motodlahy.
  • Proormedent, půjčovna motodlahy, vám zaveze nebo odešle přístroj až k vám domů, ať už bydlíte v Praze, Brně, Plzni, Liberci nebo na malé vesnici. Spokojení zákazníci dostali motodlahu také v Mladé Boleslavi, Staré Boleslavi, Kolína, Bakova i Mnichova Hradiště. Motodlahy doručí do Jablonce nad Nisou, Českých Budějovic, Tábora, Jindřichova Hradce, malých městeček i vesnic. Zajímá vás více? Podívejte se na článek Pronájem motodlahy se vám vyplatí. Podívejte se proč.

Cena půjčovného

Vypůjčení motodlahy stojí 250 Kč na jeden den. Od 31. dne zaplatíte pouze 220 Kč. Pokud si motodlahu půjčíte alespoň na jeden týden, Proormedent vám ji doveze po Praze zdarma a naučí Vás s přístrojem zacházet. Při vypůjčení na dva týdny a více dodají motodlahu zdarma také po středních Čechách. Podívejte se do půjčovny motodlah Proormedent, kde si vyberete pro vás ten nejvhodnější přístroj. Pro vypůjčení volejte na telefonní číslo +420 241 403 520, mobil +420 774 728 722, napište na e-mail info@proormedent.cz, nebo vyplňte na webu krátký formulář.

Jak cvičit s motodlahou

Do motodlahy vložíte operovanou končetinu, nastavíte délku stehna a také botičku. Na dálkovém ovládání navolíte stupně propnutí a ohybu a také dobu, po kterou přístroj čeká nahoře a dole. Rychlost můžete nastavit až do 200°/min. Motodlaha se ovládá snadno skrze dálkové ovládání. Motodlaha zajistí plynulý a správný pohyb končetiny. Cvičení zlepší hojení kloubní chrupavky, šlach, vazů a měkkých tkání. Bolest v operované končetině se díky efektivní rehabilitaci s motodlahou sníží, a zároveň se zvýší rozsah pohybu v kolenním kloubu. Noha se postupně rozhýbe a rehabilitace tolik nebolí. Pravidelná rehabilitace rozhýbe koleno rychleji a také se sníží možné komplikace vznikající v důsledku zatuhnutí kloubu. Do formy se vrátíte rychleji, otoky se dříve vstřebávají, kloub nezatuhne a lymfatická cirkulace měkkých tkání v kolenním kloubu se zlepší. Rehabilitovat můžete z pohodlí domova.

Kdy je možné vrátit se po TEP do práce?

Bezprostředně po výkonu operace budete nosit minimálně dva týdny protiembolické punčochy. Po TEP či ACL musí pacient rehabilitovat pravidelně a také efektivně. Rehabilitace by měla trvat alespoň 12 týdnů. Po operaci dochází pacient do rehabilitačního střediska, kde cvičí pod dohledem fyzioterapeuta. S motodlahou rehabilitují sportovci, osoby v produktivním věku, ale také senioři. Rekonvalescence se u každého pacienta odlišuje, přičemž je podstatné, jak efektivně a pravidelně rehabilitujete. Máte-li sedavé zaměstnání, lze se do práce vrátit přibližně za tři měsíce až půl roku. Průběh rehabilitace i návrat do zaměstnání nejprve konzultujte s ošetřujícím lékařem.

Jak si vypůjčit motodlahu

Motorová dlaha vám velmi pomůže při celkové rekonvalescenci po TEP. Pomůže vám při zotavení i rehabilitaci kolenního kloubu. Vypůjčení na jeden den stojí 250 Kč. Při vypůjčení na více než měsíc (od 31. dne) se cena snižuje na 220 Kč na jeden den. V některých měsících v roce je o motodlahu zájem, proto je vhodné si ji zamluvit co nejdříve. Zavolejte nám na telefonní číslo +420 241 403 520, mobil +420 774 728 722, napište na e-mail info@proormedent.cz, nebo vyplňte na webu krátký formulář.

 

Komentáře