Trendy současné doby velí jasně: být stále mlád, nebo tak alespoň vypadat. Žádné vrásky, moderní oblečení, makeup, účes. A k mladistvému vzhledu nerozlučně patří štíhlá postava. Recept na ni je velmi dobře znám: vyvážená, zdravá strava, pohyb, dostatek spánku, čisté vody a veselá mysl. Ta je ostatně také půl zdraví, že ano. Nebudeme si nic nalhávat, i přes tyto obecně známé pravdy a fakt, že fitka a sportovní centra vždy na začátku roku praskají ve švech, naše populace nemilosrdně tloustne. Tenhle pes bude asi zakopaný v nedostatku času, spánku, stresu, chuti na sladké a nezřídka také ve zdravotním omezení. A možná patříte ke skupině lidí, kterým se zhubnout i při dodržování všech pěti p nedaří.

pro vás existuje řešení. Nabízí ho plastická chirurgie a nese název liposukce. Jedná se o odsátí tuku z problémových partií. Prosím, nepředstavujme si, že se budeme cpát sladkým, slaným, tučným a obecně jakýmkoli dobrým jídlem v nadměrném množství, a když se následkem toho ručička na váze posune přes únosnou míru, zajdeme na kliniku, necháme se „odsát“ a zase znovu dokola. Liposukce je sice nástroj ke zhubnutí, rozhodně ale není pro každého a nelze ho aplikovat často.

Pro koho tedy je vhodná? Pro zdravé, motivované jedince, kterým ve zhubnutí vlastními silami něco brání. Může to být nějaký typ zdravotního omezení či chronické nemoci. Dalším omezením je věk a ani kuřáci a kuřačky nejsou vhodnými adepty na liposukci. Pokud dlouhodobě cvičíte, ale na některých rizikových partiích se vám nedaří tuku zbavit, pak je pro vás tento zákrok dobrou volbou.

Věnujte velkou pozornost výběru pracoviště i operatéra. Vyhledejte si recenze vybraného plastického chirurga. Přestože liposukce není medicínsky nijak složitý zákrok, je třeba, aby lékař byl zodpovědný, zkušený a pečlivý, aby vám vysvětlil průběh celé operace, následnou rekonvalescenci (která je u tohoto typu operace skutečně klíčová!) a také možná rizika.

Mezi nejčastěji operovaná místa patří brada, paže, vnitřní strana stehen a samozřejmě břicho, hýždě a boky. A překvapivě, především u klientů ve vyšší středním věku, jsou to kolena, kde se tuku zbavíte svépomocí jen horko těžko. Operace některých míst se provádí pouze v lokální anestezii, při větším rozsahu nebo přání klienta se volí anestezie celková.

Po zákroku je nutné a pro trvalý uspokojivý výsledek nesmírně důležité nosit poctivě několik týdnů stahovací prádlo, vyhýbat se intenzivnímu sportu a dbát doporučení lékařů. Nekázeň při rekonvalescenci může výsledek i precizně provedené operace naprosto zhatit.

Podtrženo, sečteno: liposukce je cesta k lepšímu tělu, ale nelze očekávat, že ji můžete podstupovat opakovaně jako alternativu k dietě či očistné kůře. I zde platí staré známé rčení: všeho s mírou.

Komentáře