Vždyť všechny nešvary dnešního životního stylu se nám odrážejí na obličeji i na těle jako v zrcadle a nedostatečná, nebo také nesprávná péče tyto problémy ještě zhoršuje. A krásní chceme být přece všichni, že? Proto si dnes něco řekneme o nadváze a o obezitě, která trápí nejednoho z nás a o tom, jak nám může reflexní terapie, jedna z metod alternativní medicíny, pomoci se nadbytečných kil zbavit.

Nadváha a obezita patří mezi nejčastější onemocnění dnešní populace. Dokonce i Evropská unie vyhlásila v letošním roce „boj proti obezitě“, protože si všichni již pomalu začínají uvědomovat, jaké neblahé následky toto onemocnění může u lidí všeobecně vyvolat. Nejenom, že většina obézních lidí jen mírně přežívá věk kolem 50 let, ale také mnoho z nich žije život pod stálým „Damoklovým mečem“, který je vytvořen z hrozby řady onemocnění, jako jsou ischemické choroby srdeční, cukrovka, rakovina tlustého střeva a prostaty u mužů, u žen zase rakovina prsů a vaječníků a další.

Ne vždy je pacient sám na vině, že trpí přílišnou nadváhou. Příčiny mohou býti různé, a to psychické, dědičné, energetické, sociální …. Mnoho lidí se rozhodlo poté, co shlédlo svoji postavu v zrcadle bez „růžových brýlí“, že zhubne. A také mnoho z nich to nejednou zkusilo a díky neodborné redukci váhy si způsobilo nemálo problémů pomocí tzv. „zaručených diet“. Pokud si nepoškodili zdraví, dostali se často do situace „rychle shodil 4,5 kg, ale v zápětí ještě rychleji přibral kil 6“. Je to jo-jo efekt, kdy se z člověka sice obézního, ale zatím ještě relativně zdravého stává člověk obézní a ještě ke všemu nemocný. K tomu se připojí pocity nespokojenosti s vlastním „já“, pocity úzkosti a deprese a dílo „dokonáno jest“.

Reflexní terapie nabízí všem, kteří nemocí, zvanou obezita trpí, svoji neocenitelnou pomoc. Přistupuje k ní jako k nemoci, která má své příčiny a těmi se právě reflexní terapie zabývá. Již při první návštěvě vám terapeut, který tuto metodu používá, dokáže odhalit „viníka“ vašich zdravotních problémů. A na něj se v dalších hodinách terapie zaměří. U většiny obézních lidí jsou to značné problémy ve funkčnosti oblasti trávicího a vylučovacího systému a také samozřejmě v oblasti lymfatického systému. Zde v těchto oblastech orgány vykazují nedostatečnou energetickou vyrovnanost. A smyslem speciálních reflexních masáží, pravidelně prováděných je, uvést tyto špatně energeticky fungující orgány do takového stavu, aby začaly pracovat na 100 %. A výsledky jsou znát. „Zlobivé orgány“ začnou pracovat tak, jak mají, metabolismus se zrychlí a z vašeho organismu se začínají ztrácet všechny usazené tuky a toxiny, jimiž bylo tělo doposud „zamořeno“. A to se projeví nejenom na fyzické, ale také na psychické stránce člověka. Samozřejmě, že nejde nic „jako mávnutím kouzelného proutku“, to nečekejte, tak rychlé zázraky se nedějí, snad možná jenom v pohádkách. Ale v péči reflexního terapeuta a za vaší denní spolupráce se váha začne snižovat. Vy pozvolna zhubnete na požadovanou váhu a váš organismus se ozdraví. Zmizí deprese a zmizí strach z chorob. A co je nejdůležitější? Budete opět spokojeni sami se sebou a ještě uděláte něco pro to, abyste si prodloužili svůj život. Pro toho, kdo se rozhodne provádět si reflexní masáže „svépomocí“, uvedu několik rad, jak postupovat.

Jak jsem již výše uvedla, většina lidí s nadváhou či obezitou má zdravotní problémy v trávicím a vyměšovacím systému, ve vylučovacím systému a v oblasti lymfatického systému. A na ně se musíme s cílenou reflexní masáží zaměřit. Začneme u trávicího systému, který se skládá ze žaludku, jater, žlučníku, dvanáctníku, slinivky, tenkého a tlustého střeva.

Promasírujeme reflexní plošky všech uvedených orgánů, nejlépe jemným tlakem, prováděným špičkou palce pravé ruky. Postupujeme milimetr po milimetru, nevynecháme ani místečko. Tam, kde se objeví citlivější bod, zůstaneme o něco déle a místu se budeme věnovat intenzivněji než těm ostatním. Stejným postupem budeme pokračovat i v oblasti vylučovacího systému, skládajícího se z ledvin, močových cest a močovodu.

Na závěr provedeme masáž celého lymfatického systému.


 

Smyslem lymfatických masáží je okamžité odlehčení organismu od nahromaděné lymfy. Tento systém by se měl ošetřovat vždy komplexně, ne pouze jeho jednotlivé části. Ucelenou masáží dochází k podpoře obranných látek a také se urychluje vylučování toxinů z těla a tím se uvolní prostor pro samoléčivou schopnost organismu.

Shrnutí:
Je nutné pečlivě promasírovat všechny body, uvedené na obrázcích. Tato komplexní tlaková reflexní masáž by měla trvat zhruba 40-60 minut a aby byla co nejúčinnější, bylo by vhodné minimálně dvakrát týdně. Velice důležité je dodržovat pitný režim, nejméně 2-2,5 l tekutin denně. Vhodné jsou bylinkové čaje, které jsou svým složením zaměřeny na „čištění organismu“. Pro ty, kteří trpí nezvladatelnou chutí k jídlu, je vhodné tuto chuť tlumit pravidelnou stimulací bodu, který se nachází v oblasti horního rtu. Stimulaci provádíme po dobu 10-20 sekund 3x – 4x denně.

Přeji hodně štěstí v hubnutí s reflexní terapií.